Zápas, který rozdělí Slovensko. Ryšavý si chce vynahradit debakl s Keitou, Fodor ale chystá další knockout

Zápas, který rozdělí Slovensko. Ryšavý si chce vynahradit debakl s Keitou, Fodor ale chystá další knockout František "Fero" Fodor | zdroj: FOTO: Se svolením Oktagon MMA

Karol Ryšavý vs. František Fodor, Spartakus vs. OFA. houževnatý rváč vs. technicky vyspělý bojovník, zkrátka souboj dvou různých světů. Na turnaj Oktagon Prime 5 si promotéři přichystali vskutku atraktivní duel, který slovenské fanoušky na chvíli rozdělí.

Oba bojovníci už v Oktagonu něco zažili, shodou okolností si také oba prošli reality show Oktagon Výzva. Karol Ryšavý ji dokonce dokázal vyhrát. Je ovšem přesvědčen, že se může stát i šampionem lehké váhy, na čemž nyní usilovně pracuje. Sice dokázal porazit těžké soupeře, pak ale vždy klopýtnul, naposledy mu červené políčko zařídil čerstvý prozatimní šampion Losene Keita. V rozhovoru pro Oktagon prozradil, že ho rychlá porážka hodně mrzela. “Keita mě přebil tak, že jsem se k ničemu nedostal, to mě nejvíc sebralo.” Ačkoliv absolvoval poctivou přípravu, na bleskově rychlého a tvrdého Keitu nebyl schopen zareagovat.

Porážku sice přijal s nadhledem, ve skutečnosti ale hodně zacloumala s jeho psychikou. Rozhodl se tedy, že si spraví chuť s dalším soupeřem, u Ondřeje Novotného si vyprosil nový zápas, aby si mohl zaměřit čerstvý cíl. Na Fodora se připravoval spolu s Romanem Paulusem, jenž se v sobotu taktéž představí. V tělocvičně je trápil Lajoš Klein. “Každý trénink byl zápas. Lajoš je prostě jiná dimenze,” řekl a poslední dva měsíce popsal jako čistý teror. Psychickou podporu mu poskytuje samotný šéf SFG. “Můj mentální kouč je Attila. Nastaví mě, stačí si s ním promluvit 20 minut před zápasem.” Pro Karola je velmi důležité, aby ho Attila podporoval z rohu, pak se cítí mnohem jistější.

A jakou chystá taktiku? Uznal, že Matouš Kohout ukázal, jak se dá Fodor porazit. “Je to jedna z možností, že do něj budeš tlačit a on začne odcházet fyzicky, ale každý zápas je jiný,” řekl a dodal, že jeden jediný úder může změnit vývoj celého duelu. “Možná mu i svědčí, když do něj tlačíš. On si poskakuje na těch nohách, sedí mu to. Uvidíme, jak budeme trefovat, tam se to bude lámat. Uvidíme, kdo bude mít šikovnější ruce, já si myslím, že mám velmi dobré ruce, i když se to v posledním zápase moc neukázalo (smích).”

Karol navíc přesně v sobotu slaví narozeniny, výhra je samozřejmě to nejlepší, co si může přát. František Fodor ale chystá trochu jiný dárek - drtivý knockout. “Nesoustředím se na body, já ty lidi ukončuji, ideálně knockoutem,” upozornil a prozradil, že Ryšavého vnímá jako méně zkušeného bojovníka, a to z hlediska přípravy i bojových dovedností.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený OKTAGON MMA (@oktagonmma)

Ani jemu se však v posledním duelu nedařilo. Matouš Kohout si na zápas musel dlouho počkat, původně se měli střetnout na turnaji Oktagon 27 v Bratislavě. Fodora ale zaskočily zdravotní komplikace kvůli těžkému shazování, skončil dokonce v nemocnici. V listopadu už byl připraven, přiznal ale, že byl několik týdnů před zápasem vystresovaný, a to hlavně kvůli váze, kterou tentokrát bedlivě hlídal. Tvrdá dieta mu vzala hodně sil, Matouš měl tedy ve výsledku navrch, zápas ukončil v polovině druhého kola. “Nic jsem si nevyčítal. Chyby nevnímám tak, jako ostatní lidi, chyba je fajn, když ji člověk vnímá a dokáže se z ní poučit. Uvědomil jsem si, že musím mít v některých situacích chladnější hlavu,” řekl krátce k malému klopýtnutí, které přišlo po třech výhrách v řadě.

Také on si tedy bude chtít spravit chuť, v kleci chce udávat tempo. “Možná se nebude chtít vzdát, to si uvědomuji. Průběh zápasu vidím tak, že budu dominovat, od začátku budu mít v hlavě, že ho chci ukončit.“ Jak už bylo řečeno, Karola vidí jako houževnatého rváče, je však přesvědčen, že bude po technické stránce pozadu, čehož chce využít. “Budu ho chtít přestřílet a ukázat mu, že tudy cesta nevede.”

Oktagon Prime 5 se uskuteční v sobotu, začátek akce je tradičně naplánován na 18:00. Celý turnaj můžete sledovat na stránkách Oktagon.tv.

Zdroje:  Youtube Oktagon MMA

Nejnovější články