Zápas mezi Petráškem a Krištofičem skončil pofidérní remízou. „Katastrofální výkon bodových rozhodčích,” hodnotil verdikt “Pirát”

Zápas mezi Petráškem a Krištofičem skončil pofidérní remízou. „Katastrofální výkon bodových rozhodčích,” hodnotil verdikt “Pirát” zdroj: FOTO: Se svolením Oktagon MMA

Boxerský souboj mezi „Melounem“ a „Pirátem“ dopadl velice zvláštně a slovenský borec nemohl přijít sudím na jméno.

Česko-Slovenské boxerské derby mezi Samuelem „Pirátem“ Krištofičem a Milošem „Melounem“ Petráškem bylo ostře sledovaným zápasem, především kvůli trochu nečekanému trashtalku z obou stran. Oba borci jsou MMA zápasníci a měli se spolu utkat v kleci už před několika lety, ale osud tomu chtěl, aby se nakonec potkali v ringu pod pravidly boxu.

Zatímco Pirát si zvolil svoji tradiční nástupovku od chorvatské skupiny Zaprešić Boys, Miloš nastupoval vtipně na soundtrack Pirátů z Karibiku.

Už od prvního kola bylo jasné, že borci si nepřišli zápas jen tak „odpinkat“. Oba dva do sebe totiž najížděli jako dva kohouti a snažili se toho druhého sestřelit. Hlavně „Meloun“ dával do každého úderu sto procent své síly, zatímco Pirát jel sice tvrdě, ale působil uvolněněji a na českého bojovníka vyslal více úderů. Toho si všiml také Petráškův trenér André Reinders, který na něj v průběhu zápasu volal, ať nedává do úderů sílu, ale soustředí se na rychlost.

Na konci prvního kola si „Meloun“ neodpustil menší poražení Piráta na zem z klinče, ale ten si to nebral osobně a hned se postavil. To už byli oba dva borci docela unavení a bylo vidět, že začátek dost přepálili. První kolo bylo vyrovnané, ale více úderů rozdal přece jen slovenský bojovník.

Krištofič vs. Petrášek 2 zdroj: Getty Images

Druhé kolo už Pirát ovládl jasněji. Dělal dobré kombinace, kterými dokázal trefit, zatímco Petrášek se snažil svazovat v klinči a střílel na Piráta pouze jednotlivé údery, kterým se slovenský bojovník dokázal většinou vyhýbat. Navíc byl Pirát aktivnější a agresivnější a několika pravými háky na bradu dokázal Petráška pořádně zaskočit.

Po druhém kole už Miloš Petrášek dýchal hodně zhluboka a na jeho pohybech bylo vidět, že v úderech už nemá takovou dynamiku a je „utavený“, což byla daň za snahu urvat Pirátovi hlavu každým úderem. Na Pirátovi se naopak únava tolik neprojevovala a neustále se snažil útočit a být agresivní. I třetí kolo tak slovenský borec natrefoval více úderů a pravděpodobně měl vyhrát i toto kolo.

Ani ve čtvrté části zápasu nepřestával Pirát útočit a ostřeloval Petráška svým jabem, který mu to sice vracel, ale většinou pozdě. Po chvíli oťukávání Pirát vrátil „Melounovi“ poraz, když jej po úderu podmetl na zem. Zápas ale vzápětí pokračoval a slovenskému bojovníkovi se podařilo rozdat několik dobrých pravých háků. Na konci kola už byli oba unavení, ale i čtvrté kolo by mělo jít za Krištofičem, který toho předvedl víc a byl i nebezpečnější.

Krištofič vs. Petrášek 3 zdroj: Getty Images

Po zápase byl Krištofič přesvědčený o svém vítězství, stoupnul si na provazy a začal slavit s fanoušky i se svým trenérem Attilou Véghem. Jaké však bylo jeho překvapení (a asi i většiny těch, kdo zápas sledovali), když Ondřej Novotný oznámil, že bodoví rozhodčí ohodnotili zápas remízou. Jeden z rozhodčích dal 3 kola Krištofičovi, druhý dal 3 kola Petráškovi a třetí dal remízu, kdy oba měli vyhrát po dvou kolech.To se samozřejmě nelíbilo především Pirátovi, který si na rozhodčí zanadával jak v ringu, tak i na tiskové konferenci:

„Všichni jste to viděli a já jsem to taky tak cítil, že to byl katastrofální výkon bodových rozhodčích. Tak to teď vnímám,“ rozčílil se Pirát tiskovce. „Byla to čistá krádež, ten třetí bodový rozhodčí mě viděl vyhrát jen jedno kolo. Tak kam koukal ten ču*ák? Nechci být hrubý, ale to jsou takové věci, za které by si zasloužil rákoskou po rukách. Když ti uteče jedno kolo, tak ok. Ale ve druhém a třetím kole jsem Miloše nahulil, byl jsem blízko ukončení, to i on se vyjádřil, že to tak cítil.“

„Takže to druhé a třetí kolo bylo brutálně pro mě, první bylo taky pro mě a ve čtvrtém jsem si možná už trochu myslel, že to mám v kapse, tak jsem si to už trošku hlídal. Ale podle mě to byl strašný výkon bodových rozhodčích,“ shrnul svůj pocit ze zápasu Krištofič.

Miloš Petrášek byl sám z rozhodnutí na rozpacích, ale podle svých slov se určitě necítil jako vítěz: „Já jsem mu říkal (Pirátovi), že na to nedokážu říct svůj názor. Samozřejmě, asi po tom zápase jsem neměl pocit, že jsem ho vyhrál. To nemůžu říct. A až se na to podívám, tak dokážu střízlivě říct jestli mě porazil, nebo to byla plichta. Takhle mi ty kola splývají, ale určitě jsem se necítil jako vítěz.“

Jedna pozitivní věc však ze zápasu přece jen vzešla. Vypadá to, že válečná sekera mezi oběma borci je zakopána a každý si jdou dál svou cestou:

„V těch bojových sportech je super to, že si to lidi prostě vyřídí takhle v tom ringu, a pak už jsou jenom samé objetí a láska,“ smál se „Meloun“ na dotaz, jestli si svoje nesrovnalosti v ringu s Pirátem vyříkali.

Zdroje:  oktagon.tv

Nejnovější články