Týdenní souhrn ze světa bojových sportů (3)

Týdenní souhrn ze světa bojových sportů (3) Ring girls - pro někoho nepostradatelná součást bojových sportů, pro jiné přežitek. | zdroj: Profimedia

Nemáte čas sledovat každodenní dění ve světě bojových sportů, ale rádi byste zůstali v obraze? Níže naleznete souhrn toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého týdne událo.

UFC

Záplava nově ohlášených zápasů

Jako by se v minulém týdnu roztrhl pytel s nově ohlášenými zápasy, na které se můžeme těšit v následujících měsících. Pro tuzemského fanouška je jedním z nejzajímavějších střetnutí bezesporu další představení Lucie Pudilové. Ta se ukáže 15. dubna na turnaji UFC Fight Night, pravděpodobně v aréně APEX, proti panamské bojovnici Jocelyne Edwards.

Na březnový číslovaný turnaj 285, kterému bud vévodit návrat Jona Jonese, byl přidán druhý titulový zápas. O pás ženské muší váhy se proti Valentině Shevchenko pobije Mexičanka Alexa Grasso. Na akci uvidíme také vždy zábavného Dana Hookera, jenž přijal zápas s mladou nadějí Jalinem Turnerem.

Poslední ohlášený titulový zápas se váže k turnaji UFC 287. Na něm dojde k čerstvé odvetě mezi Alexem Pereirou a Israelem Adesanyou. V sázce bude šampionský pás střední váhy. Zároveň bylo na kartu této akce doplněno několik velice zajímavých soubojů – Jorge Masvidal se pokusí zastavit sérii porážek proti Gilbertu Burnsovi, Kevin Holland se postaví Santiagovi Ponzinibbiovi a zárukou divoké štípané by měl být Rob Font s Adrianem Yanezem.

Bývalý šampion byl uvolněn z UFC a vyhlíží návrat do aktivního boje

Luke Rockhold sice po zápase s Costou v srpnu minulého roku ukončil kariéru, ale toto rozhodnutí mu evidentně příliš dlouho nevydrželo. Chce se tak vrátit zpátky k aktivnímu zápasení, ne však pod hlavičkou UFC. Organizace jej totiž na jeho přání uvolnila ze smlouvy a bývalý šampion střední váhy tak může jít hledat štěstí jinde. Snad to dopadne lépe, než právě v zápase s Costou.

Perný týden Conora McGregora

Ani minulý týden bohužel nebyl prost nepříjemných zpráv ze světa MMA. Asi ta nejzávažnější se týkala slavného Conora McGregora. Ten čelí vážnému obvinění z napadení, kterého se měl dopustit na své známé na jachtě u ostrova Ibiza.

Pár dní po zveřejnění této informace byl Ir opět hlavním zdrojem zpráv, ale tentokrát v roli oběti. Na projížďce na kole v rodné zemi jej srazil řidič, který byl pravděpodobně oslněn sluncem. Jediné vážné zranění naštěstí utrpěl pouze bicykl.

A aby toho nebylo málo, Tony Ferguson uvedl, že mu byla nabídnuta role trenéra v reality show The Ultimate Fighter, přičemž druhému týmu bojovníků by měl velet právě McGregor.

 

Domácí scéna

Finální soupiska Tipsport Gamechangeru

Extrémně zajímavý projekt pyramidy ve welterové váze domácí organizace Oktagon zná všechny své účastníky. Skutečně mezinárodní sestavu doplnil v minulém týdnu například UFC veterán John Hathaway nebo Španěl Tato Primera, který v přímém hlasování fanoušků porazil Černohorce Janičiče. Do role náhradníka naopak vypadl Rado Úškrt.

První čtvrtfinálové boje se odehrají již 4. března na ostravském turnaji, složení jednotlivých soubojů bychom měli zjistit již tento týden. Zatím bylo potvrzeno, že se Samuel Krištofič utká s Alexem Lohorém, David Kozma v prvním kole nastoupí proti Siwiecovi a Maté Kertész se o postup pobije s Hathawayem.

Kincl versus Vémola. Dočkáme se tentokrát?

Patrik Kincl měl být jedním z největších favoritů pyramidy Gamechanger, jenže po zrušeném souboji s Karlosem Vémolou na konci minulého roku byl postaven před těžkou otázku – shodit do welteru do pyramidy nebo dál usilovat o zápas se svým arcirivalem? Patrik si zvolil Karlose a tak jejich dlouho očekávanou odvetu tentokrát snad konečně uvidíme 20. května v pražské O2 aréně.

Sjednocení titulu v bantamu

Šampion Oktagonu v bantamové váze, Dán Jonas Magard, se velmi rychle oklepal ze zlomené čelisti a už 15. dubna se v Liberci postaví prozatímnímu šampionovi Lopezovi. Bývalý zápasník UFC dokázal na konci prosinec přesvědčivě porazit Filipa Macka a proti Magardovi se pokusí vyměnit svůj prozatímní titul za ten řádný.

Petra Částková se pokusí v KSW o reparát

Další domácí zástupce dostal na liberecký turnaj KSW svého soupeře. Petra Částková se utká s Polkou Natalii Baczyńskou. Obě dámy za sebou mají pod polskou organizací velmi těsné porážky a tento zápas dost možná rozhodne o jejich budoucnosti v KSW.

 

Další novinky ze zahraničí

Hlavní zápas na KSW v Liberci obstará odveta po 11 letech

Dlouho vyčkávala KSW s oznámením soupeře pro dominantního šampiona Phila De Friese na Libereckém turnaji s číslem 79. Kýženou informaci přinesl v pořadu MMA Hour až sám nový vyzyvatel, Američan Todd Duffee. Zápas by měl být zajímavý hlavně s ohledem na jejich vzájemný souboj z roku 2012, kdy v rámci UFC Duffee dokázal Angličana knockoutovat v prvním kole. Rozpaky však budí Duffeeho aktivita, od zmíněného fightu bojoval pouze třikrát a naposledy vyhrál v roce 2014.

Sage Northcutt se pokusí restartovat kariéru

Bývalá velká naděje MMA Sage Northcutt se vrací do klece po více než 3leté pauze, způsobené z větší části brutálním KO, které vyfasoval v roce 2019. Soupeřem by mu měl být Pakistánec Ahmed Mujtaba na květnovém turnaji organizace ONE, který bude rovněž jejich premiérovou akcí v USA. Podaří se teprve 26letému Nortcuttovi restartovat kariéru?

Stamp Fairtex si dá opět MMA

Na stejném turnaji se také představí jedna z největších hvězd ONE Championship, mladá Thajka Stamp Fairtex. Soupeřkou ji bude po pravidly MMA Američanka Alyse Anderson a zápas proběhne v atomové váze.

Askarov podepsal s ACA

Dagestánec Askarov byl považován za horkého adepta na dlouholetého šampiona muší divize v UFC. Jeho rozlet ale prakticky zastavila jediná porážka z března 2022, kdy jej na body porazil Kai Kara-France. Poté z nejasných důvodů odřekl dva domluvené zápasy a na konci října požádal UFC o uvolnění ze smlouvy kvůli zdravotním problémům. Toto přání bylo vyslyšeno a Askarov tak mohl teď v lednu podepsat smlouvu s ruskou ACA.

Potvrzení boxerského duelu Paula s Furym, v záloze bude Mike Perry

Dlouho očekávaný boxerský duel Jake Paula a Tommyho Furyho byl oficiálně potvrzen na 26. února v Rijádu v Saudské Arábii. Pokud by Fury nakonec do ringu nenastoupil (což by nebylo poprvé), měl by být v záloze připravený známý divočák Mike Perry. A možná by to tak bylo nakonec mnohem zajímavější.

Zdroje:  South China Morning Post , Oktagon MMA , bloodyelbow , mmafighting.com

Nejnovější články