Buday nemilosrdně převálcoval amerického „Méďu“. V zápase však fauloval a jen těsně se vyhnul diskvalifikaci

Buday nemilosrdně převálcoval amerického „Méďu“. V zápase však fauloval a jen těsně se vyhnul diskvalifikaci Martin Buday ve svém debutu v UFC zdemoloval soupeře Chrise Barnetta. | zdroj: Getty Images

Slovenský těžkotonážník Martin „Bady“ Buday se dnes představil ve své premiéře v UFC a hned si tam získal pověst velice zlého muže.

Budayovým prvním soupeřem v UFC byl americký „Medvídek“ Chris Barnett, který dělá čest své přezdívce „Huggy Bear“ (v překladu tulící medvěd) a se svou malou a zavalitou postavou a usměvavou povahou je jedním z málo přehlédnutelných těžkotonážníků.

Nenechte se však zmást zevnějškem, tenhle "Méďa" dokáže být pořádně nebezpečný. I přesto, že výškově ztrácel na Budaye přes 20 cm, v postoji byl velice nepříjemný a slovenský bojovník tam s ním nechtěl trávit déle, než bylo nezbytně nutné.

To se „Badymu“ naštěstí dařilo a ten naprosto nemilosrdně režíroval většinu zápasu a vnutil soupeři svůj styl boje. Natlačil Barnetta na klec, kde jej neustále přitlačoval hlavou na pletivo a přitom na něj posílal krátké údery a tvrdá kolena na střed.

Barnett se sice občas dokázal ze sevření na kleci vymanit a zahrozit rychlými údery na Budayovu bradu, ale slovenský obr jeho údery ustál a po chvíli byl Barnett opět natlačen na klec, kde jej Buday zasypával údery a koleny.

Takto zápas probíhal až do poloviny třetího kola, kdy se Barnett po jednom z tvrdých kolen na žebra sesunul na podlahu. „Bady“ ucítil krev a hnal se za ukončením, přičemž amerického bojovníka zasypával údery na hlavu. Jenže Barnett byl z tvrdého těsta a znovu se dokázal postavit. Buday tak ještě více přitvrdil a začal mu dávat lokty do hlavy. Jeden z loktů se ale rozhodčímu Danu Miragliottovi nezamlouval a přerušil zápas kvůli zakázanému úderu do zátylku.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Luta News Brasil (@lutanewsbrasil)

Barnett byl otřesený a chvíli trvalo, než se dal dohromady. Poté chtěl pokračovat v zápase, ale přivolaný lékař řekl, že nic takového nedoporučuje a Miragliotta tak zápas předčasně ukončil. Zároveň však byl ke slovenskému borci velice shovívavý a úder loktem do zátylku označil za neúmyslný faul, což znamenalo, že místo diskvalifikace o vítězi zápasu rozhodli bodoví rozhodčí tzv. „technickým rozhodnutím“, tedy podle toho, kdo byl lepší do okamžiku faulu.

Bodoví sudí jako vítěze jednomyslně určili Martina Budaye a ten tak svoji premiéru v UFC i s trochou štěstí zvládl vítězně. Když pomineme zbytečný faul, na který by si měl Martin dávat pozor, předvedl slovenský borec skvělý výkon, při kterém si nemilosrdně dokázal prosadit svůj styl boje, ve kterém má výraznou převahu.

Zdroje:  ufc.com

Nejnovější články