„Chci bojovat s tou nejlepší verzí Glovera Teixeiry,“ říká před odjezdem do USA Jiří Procházka

„Chci bojovat s tou nejlepší verzí Glovera Teixeiry,“ říká před odjezdem do USA Jiří Procházka zdroj: Profimedia

Jiří „BJP“ Procházka se jako první Čech v historii utká o titul šampiona UFC. Nechce jej ale zadarmo a jede se připravovat s těmi nejlepšími.

Datum pro titulovou bitvu mezi Jiřím Procházkou a šampionem polotěžké divize Gloverem Teixeirou už je jisté. Na turnaji UFC 274, který se uskuteční 7. května, tak bude mít český samuraj možnost sebrat brazilskému šampionovi jeho titul.

Původně se měl turnaj konat v brazilském Riu de Janeiru, ale kvůli nejisté pandemické situaci se UFC rozhodlo tuto lokalitu změnit a pravděpodobně tak bude muset Procházka za zápasem letět do USA, popřípadě na „Bojový ostrov“ do Abú Dhabí.

Český bojovník ví, že jej v přípravě na Teixeiru čeká hodně práce, protože i přesto, že je brazilskému veteránovi 42 let, je stále velice nebezpečný, o čemž svědčí to, že všechny 3 své poslední soupeře ukončil před limitem. Jiří tedy už v pondělí plánuje cestu k těm nejlepším, aby mu s přípravou pomohli:

„Jedu se připravovat do USA s Henrym Cejudem a Jonem Jonesem a chci povýšit svůj wrestling na vyšší úroveň. Myslím, že do dubna nebo května mám čas na to, abych udělal další krok ve svých dovednostech a upgradoval svůj postoj, wrestling i zem.“

Procházka vs Oezdemir zdroj: Profimedia

Procházka není jediným, kdo vyhledal pomoc bývalého dvojnásobného šampiona UFC a zlatého olympionika ve wrestlingu Henryho Cejuda. Pod jeho vedením trénovala například také čínská bývalá šampionka Zhang Weili nebo Deiveson Figueiredo, který o víkendu ukořistil pás muší váhy.

„Ano, jsem fanoušek Figueireda, jeho styl je taky skvělý a je to pro mě pocta tam jít a trénovat s těmito chlapy,“ neskrýval Procházka nadšení z nadcházejícího přípravného kempu.

Také Glover Teixeira se nechal slyšet, že si do svého kempu pozve posilu. Tím je Muhammed "King Mo" Lawal, který s Jiřím dvakrát bojoval v Rizinu. Poprvé jejich střet z roku 2015 skončil pro českého bojovníka špatně, protože jej Lawal knockoutoval v prvním kole. Podruhé, o 4 roky později, už to byl ale Procházka, kdo v zápase dominoval a vrátil Lawalovi porážku technickým knockoutem. „BJP“ si tak nemyslí, že by Lawalova analýza mohla mít pro Teixeiru větší přínos.

„Bojoval jsem s King Mo dvakrát a podruhé, když jsem jej porazil v titulovém zápase v Rizinu, tak jsem byl úplně jiný bojovník, než když jsem s ním bojoval poprvé. A od té doby jsem ještě úplně na jiné úrovni, uletěl jsem o pět úrovní nahoru. Takže s ním může mluvit, může mu dát nějaké tipy na mě, ale myslím, že jsem úplně jiný člověk. Kompletně jsem se od té doby změnil.“

I tak ale Jiří jako správný samuraj doufá, že se v kleci potká se skvěle připraveným Teixeirou, který mu nedá nic zadarmo: „Jestli mu King Mo pomůže, aby byl lepším bojovníkem, budu za to jedině rád. Protože chci bojovat s tou nejlepší verzí Glovera Teixeiry,“ zakončil Procházka.

Podle všeho bude turnaj UFC 274 opravdu nabitý. Nejen, že se na něm utká český reprezentant o titul polotěžké váhy, ale také se tam uskuteční souboj o trůn lehké váhy mezi Charlesem Oliveirou a Justinem Gaethjem. Máme se tedy rozhodně na co těšit.

Zdroje:  youtube - Shaky MMA

Nejnovější články