Dana White vysvětlil, proč nepředal Ngannouvi šampionský pás osobně

Dana White vysvětlil, proč nepředal Ngannouvi šampionský pás osobně zdroj: Profimedia

Podle šéfa UFC nebylo za nepředáním pásu nic osobního. Šampiona však v kleci určitě pěkných pár měsíců neuvidíme.

O víkendu se uskutečnil zápas o titul těžké váhy UFC mezi Francisem Ngannouem a Cirylem Ganem. Kamerunský šampion nakonec uhájil svůj titul a ve vyrovnaném zápase překvapivě použil wrestling a grappling, aby urval po 5 kolech vítězství na svoji stranu.

Zápas to sice nebyl nijak zvlášť atraktivní, ale Francisův výkon byl o to působivější, když se zjistilo, že šel do zápasu s přetrženým postranním vazem a poškozeným křížovým vazem v pravém koleni.

Kromě Francisovy taktiky překvapila všechny ale také skutečnost, že šampionský pás mu po zápase nepředal prezident UFC Dana White, jak je tomu zvykem, nýbrž matchmaker Mick Maynard. Navíc se White ani neobjevil na tiskové konferenci, což se u něj téměř nestává.

Jelikož Francis nemá v současné době s UFC vůbec vřelé vztahy, protože nechce podepsat pro něj nevýhodnou smlouvu, záhy se vyrojily konspirační teorie, že Dana White nepředal šampionský pás právě kvůli vyostřené atmosféře mezi ním a šampionem.

Šéf UFC to ale ostře vyvrátil a vzkázal, že něco takového je naprostý nesmysl: „Nebyl jsem tam na hlavní zápas večera… v podstatě jsem odešel z arény hned po druhém hlavním zápase, protože se něco událo v zákulisí a já jsem to musel řešit.“

„Jestli si někdo myslí, že jsem nějak ukazoval neúctu vůči Francisovi… viděl jsem se s Francisem celý týden, vy idioti. Potřásl jsem mu rukou, pozdravil jsem ho. Byl jsem tam, když proti sobě stáli s Ganem,“ vysmál se White konspiračním teoriím.

Francis Ngannou vs. Ciryl Gane "Aha, takže z Francise Ngannoua je teď wrestler?" chtělo by se říct slovy klasika | zdroj: Profimedia

„Pro kohokoli, kdo si myslí, že tam byla nějaká neúcta vůči Francisovi, tak jsem tam nebyl taky, když bojoval Bisping s Rockholdem, protože jsem musel řešit nějaké věci," zavzpomínal White na jeden z nejvíce šokujících titulových zápasů. "Tehdy jsem sprintoval zpátky, ani jsem na sobě neměl sako. Měl jsem jenom košili a dal jsem pás okolo Bispinga. Ale tentokrát jsem to nestihl, abych dal pás okolo Francise.“

„Jenom jednou jsem odešel od zápasu a dal jsem to velice jasně najevo. Ukázal jsem se na tiskové konferenci a řekl jsem přesně proč jsem odešel. Bylo to v Abú Dhabí při zápase mezi Andersonem Silvou a Demianem Maiou.

I přes nepochybně špatné vztahy se současným šampionem těžké váhy na něj však White nešetřil chválou: „Myslím, že hlavní zápas v těžké váze byl šokující. Myslím, že nikdo nečekal, že Francis bude wrestlit. Během zápasu jsem byl velice překvapený. Po zápase musím uznat, že to bylo geniální.“

„Bylo to od něj geniální, že pracoval na svém wrestlingu. Zaručuju vám – teda nevím to stoprocentně – ale zaručuju, že Ciryl Gane nedělal v přípravě téměř žádný wrestling. Takže udělat takovou strategii, jakou (Francis) udělal, bylo brilantní.“

Jaké zápasy v těžké divizi UFC chystá dál White neprozradil, ale uznal, že jeden zápas by se mu přece jen zamlouval: „Myslím, že další velký zápas, pokud to bude možné uskutečnit, by byl Jon Jones vs. Francis.

To je v tomto okamžiku ale velice nereálné, protože Francise teď nějakou dobu v kleci neuvidíme. Mimo složitých vztahů s UFC totiž půjde na operaci svého kolene, což jej pravděpodobně vyřadí z hry až na 10 měsíců. Je tak možné, že UFC tak znovu sáhne do šuplíku pro prozatímní šampionský pás a uspořádá o něj zápas. Ve hře by tak mohl být například souboj mezi Jonesem a Stipem Miocicem, což by byla určitě hodně zajímavá podívaná.

Zdroje:  mmafighting.com

Nejnovější články