Jon Jones se vrací do boje! Tedy možná… a nepůjde o MMA

Jon Jones se vrací do boje! Tedy možná… a nepůjde o MMA zdroj: Profimedia

Nejdominantnější šampion v UFC je už dlouhou dobu bez zápasu a rád by si čekání na comeback do oktagonu zpestřil zajímavým soubojem.

Bývalý šampion a také možná nejlepší bojovník v historii MMA Jon Jones se v oktagonu neukázal už téměř 2 roky. Jeho návrat do klece je sice stále ještě v nedohlednu, ale v akci Jonese možná uvidíme už 9. prosince.

Nemělo by však jít o zápas v MMA, ale o duel v grapplingu a soupeřem by mu měl být těžkotonážník z Bellatoru, Jake Hager. Sám Jon to oznámil na svém Twitteru:

„Mimořádná zpráva!! Těší mě, že můžu oznámit, že budu zápasit pro nejlepší grapplerskou organizaci na světě, Fury Grappling! 9. prosince budu v New Jersey zápasit proti WWE (pro wrestling) superstar a neporaženému bojovníkovi těžké váhy v Bellatoru, Jakeu Swaggerovi,“ vypustil Jones zprávu do světa a použil při tom staré „ringové“ jméno svého potenciálního soupeře.

Záhy se však ukázalo, že i přes Jonesovo nadšení k duelu vůbec nemusí dojít. Hager na Twitteru totiž odpověděl, že žádná smlouva dosud nebyla podepsána a zatím se s ním nikdo nebavil ani o podmínkách zápasu.

„Za prvé, je to AEW (ne WWE) a je to neporažený bojovník Bellatoru Jake Hager, za druhé jsme nediskutovali žádné podmínky ani nepodepsali kontrakt. Můžeme si o tom promluvit, pokud budou dobré podmínky,“ vzkázal Hager.

Ten má sice v MMA pouze 4 zápasy (3 výhry, 1 „no contest“), ale jedná se o velice zkušeného wrestlera, který na vysoké škole dosáhl na titul „All-American“ a poté se vrhl na profesionální „fake“ wrestling a následně i na MMA.

Sám Jones už by návrat do boje určitě uvítal. Od února 2020, kdy na body velice těsně a kontroverzně porazil Dominicka Reyese, totiž nezápasil. O půl roku později se vzdal svého šampionského pásu v polotěžké váze a oznámil přechod do těžké divize. Tam měl přislíbený zápas o titul, jakmile bude připraven, ale kvůli finančním neshodám a také kvůli dalším skandálům které Jon s železnou pravidelností opakuje, k jeho debutu v těžké váze zatím nedošlo.

Grapplingový zápas by tak pro bývalého šampiona mohl být vítaným zahřívacím kolem. Účast na grapplingových akcí navíc není pro Jonese vstupem do neznáma. V roce 2016 se zúčastnil prestižního amatérského grapplerského turnaje NAGA, ve kterém vyhrál šampionský pás. A o rok později si střihnul grapplerskou exhibici proti legendárnímu Danu Hendersonovi:

Zdroje:  mmafighting.com

Nejnovější články