"Když chcete být šampionem ve dvou vahách, neexistuje výmluva," říká odhodlaně Max Holloway

"Když chcete být šampionem ve dvou vahách, neexistuje výmluva," říká odhodlaně Max Holloway


Max Holloway stále věří, že zvládne vybojovat titulový pás ve dvou vahách.

I když Max Holloway v posledním duelu proti Dustinu Poirerovi po pěti letech poznal porážku, která ho zároveň připravila o interim titul v lehké váze, stále věří, že toho jednoho dne dosáhne. Rozpovídal se o tom na tiskové konferenci v Los Angeles, věnované jeho blížícímu se zápasu, kde bude v pérové váze bránit titul proti Frankiemu Edgarovi.

"Je to o mojí historii," řekl Holloway. "Viděli jste moje zápasy a když si je všechny zpětně vezmete, tak zjistíte, že jsem pokaždé někdo jiný. A 27. července uvidíte zase někoho rozdílného. Ten kluk, který se ukázal v dubnu, toho jsem zabil. Tady se nedá porovnávat, je to tak ve sportu i v životě. Občas musíte sklouznout dolů, abyste vylezli po větším žebříku."

Max Holloway Brian Ortega

"Jednou se vrátím i o váhu výš a doufám, že to bude dřív než později. A pokud bych měl pro dvojnásobného šampiona udělat šňůru deseti vyhraných zápasů, tak jí prostě budu muset udělat. O tom to je. Všichni víte, že jsem se nikdy nebál žádné práce. Prostě sklopím hlavu a dám se do toho."

Holloway ovšem uznal, že teď má největší smysl obhajovat titul ve svojí váze, tedy pérové. "To budu chtít vždycky a mám v tom také nedokončený business. Je tu plno borců, kteří se dostávají nahoru díky tomu, že dělají, co mají dělat a Frankie (Edgar) je legenda. Dlouho se mě pokoušel vyzvat a já už nemohu čekat. Vždycky říkám, že šampion je král a ten musí chránit svoje území. Svůj pás. To je to čím praví králové jsou. To je to, co pravé krále dělá a já se chtěl vrátit o váhu níž."

Max Holloway Dustin Poirier

Na konci se Holloway vrátil k otázce hmotnosti. Nejdříve s posměškem okomentoval, že je stále kritizován. Prve mu bylo řečeno, že na pérovou váhu je moc těžký, a poté že na lehkou proti Poirerovi zase moc lehký. Okomentoval to s nadsázkou sobě vlastní.

"Měl jsem jenom šest týdnu na to, dostat se na váhu proti Poirerovi. A viděli jste, co se stalo. Když se pro něco rozhodnu, tak to udělám. Jestli mi po dalším zápase řeknou, ať jdu v srpnu bojovat proti Danielu Cormierovi (těžká váha), tak udělám 93-94 kg, půjdu tam a budu s ním bojovat. Víte co tím myslím? Tady není rozhodující čas. Když chci být nejlepším bojovníkem ve dvou vahách, tak si myslím, že neexistuje žádná výmluva. Prostě půjdu bojovat."

Zdroje:  tisková zpráva