Konec. Ještě nedávno sahal po titulu UFC, po sérii tvrdých porážek ale Brazilec raději ukončil kariéru

Konec. Ještě nedávno sahal po titulu UFC, po sérii tvrdých porážek ale Brazilec raději ukončil kariéru zdroj: Getty Images

I přestože je mu teprve 33 let, rozhodl se bývalý vyzyvatel v bantamové váze Marlon Moraes, že odchod do sportovního důchodu je po sérii čtyř porážek v řadě tím nejlepším řešením.

Každá zábava musí někdy skončit a 33letý brazilský bojovník bantamové váhy Marlon Moraes usoudil, že nadešel správný čas, aby pověsil rukavice na hřebík. Bývalý vyzyvatel a špičkový bojovník bantamové váhy to oznámil prostřednictvím svého manažera Abdelazize:

„Chci všem poděkovat Seanu Shelbymu (matchmaker), Dana Whiteovi a UFC za to, že mi dali tolik příležitostí. Chci poděkovat svojí rodině, trenérům, manažerovi, každému, kdo byl kolem mě a byl součástí mé kariéry. Pořád budu součástí tohoto sportu, budu pomáhat mladým bojovníkům a svým přátelům. Taky chci poděkovat Marku Henrymu, Ricardu Almeidovi, Frankiemu Edgarovi a Andersonu Francovi,“ napsal Moraes.

Ten se dlouhou dobu pohyboval na špici bantamové divize UFC a jednou byl dokonce velice blízko titulu. Když byl tehdejší šampion T.J. Dillashaw suspendován za užívání dopingu, utkal se právě Moraes o volný šampionský pás s tehdejším šampionem muší váhy Henry Cejudem.

Po prvním kole to vypadalo, že bude právě Brazilec s přezdívkou "Magic" novým šampionem. Cejuda totiž skvěle demoloval lowkicky a když už se k němu Henry dostal, vyhrával Moraes i v pěstních soubojích. V průběhu druhého kola mu ale začala docházet „šťáva“ a Cejudo naopak ukázal sílu vůle a začal ho přebíjet v přestřelkách a ničit koleny do hlavy. Ve třetím kole už Američan naprosto dominoval a na konci zápasu si vynutil tvrdými údery na zemi ukončení zápasu.

Sen o šampionském pásu, ke kterému byl tak blízko, se pro Marlona rozplynul a brazilský bojovník od té doby už nebyl tím samým zabijákem, jako v minulosti. Sice ještě dokázal těsně na body porazit Josého Alda, ale další čtyři zápasy už byly pro brazilského bojovníka vysloveně utrpením. Všechny je prohrál na KO nebo TKO a bylo vidět, že tyto porážky nese velice špatně.

Moraesovo rozhodnutí odebrat se do zápasnického důchodu i v poměrně mladém věku tak je pravděpodobně správným rozhodnutím a za svou kariéru se vůbec nemusí stydět. V dobách, kdy působil v organizaci WSOF (dnešní PFL), dokázal nasbírat sérii jedenácti výher v řadě (z toho 7 ukončení) a také se stal tamním šampionem bantamové divize.

V UFC pak bojoval s těmi největšími zabijáky a porazil například i nynějšího šampiona Aljamaina Sterlinga, kterého knockoutoval tvrdým kolenem v prvním kole.

Marlon Moraes tak odchází s rekordem 34 zápasů, z toho 23 vítězství, jednou remízou a deseti porážkami. MMA je však stále jeho vášní a podle všeho jej budeme i nadále vídat jako trenéra a mentora mladších bojovníků.

Zdroje:  mmafighting.com , mmajunkie.com

Nejnovější články