Možná už letos bojovat nebudu, překvapila vycházející hvězda Bo Nickal po rychlém vítězství na KO

Možná už letos bojovat nebudu, překvapila vycházející hvězda Bo Nickal po rychlém vítězství na KO Bo Nickal vs. Valentine Woodburn | zdroj: Profimedia

V oktagonu zatím ničí jednoho soupeře za druhým, ten poslední padl po pár vteřinách, přesto Američan Bo Nickal nechce cestu na vrchol uspěchat a nejspíš si dá dlouhou pauzu.

Bo Nickal. Jméno, které budeme v následujících letech v souvislosti s UFC zřejmě slýchat často. Sedmadvacetiletý Američan má slušně našlápnuto stát se hvězdou první velikosti. O víkendu s ním soupeř v oktagonu vydržel pouhých 38 vteřin, knockoutem dal navíc Nickal najevo, že rozhodně nehodlá těžit jen ze svých wrestlerských začátků a bude do budoucna nebezpečný i v postoji.

Ačkoliv by se však nabízelo, že se Bo po rychlém vítězství vrátí do boje co nejdřív, nejspíš tomu tak nebude. "Je možné, že už letos zápasit nebudu," překvapil v pořadu The MMA Hour. "Mohl bych bez problému bojovat ještě dvakrát. Mohl bych nastoupit příští týden, kdybych chtěl, ale všechno, na co trénuju, je má desátá titulová obhajoba v budoucnu. Nepřipravuju se na další zápas. Takové je mé nastavení, takže budu dělat to, co mě nejlépe připraví na deset titulových obhajob," vysvětlil svůj přístup. Od začátku koneckonců dává jasně najevo, že do UFC přišel s těmi nejvyššími ambicemi.

Uvědomuje si ale i to, že z hlediska popularity by se nemuselo jednat o nejlepší strategii. "Samozřejmě, že  čím víc budu bojovat s kratšími pauzami mezi zápasy, tím víc okolo mě bude humbuk a tak. Ale upřímně to pro mě nic moc neznamená. Nestarám se o medializaci nebo o to, jak moc o mě lidi mluví. Jsem tady jen pro to, abych bojoval."

Nickal také prozradil, že se brzy stane otcem a rád by byl maximálně nápomocný své ženě. Na druhou polovinu roku si ale naplánoval také několik loveckých výletů do divočiny, které se s přípravou na zápasy úplně neslučují. V tréninku ale Američan polevit nehodlá.

Přestože už teď často prohlašuje, že by si dokázal poradit s elitními bojovníky střední váhy, nechce svou kariéru zbytečně uspěchat. "Mohl bych už příští rok touhle dobou bojovat s někým z žebříčku (15 nejlepších + šampion), ale jakmile s takovým chlapem budu zápasit a ukončím ho v prvním kole, tak to bude jako vesmírná raketa – rychle až na vrchol."

Na špici se Američan samozřejmě plánuje dostat, zároveň ale chce, aby tam dlouho vydržel a zařadil se po bok nejlepších bojovníků v historii MMA. Právě tomuhle dlouhodobému cíli vše podřizuje. "Dostanu se tam, kde chci být v ten pravý čas. Je mi 27, takže mám před sebou pravděpodobně osm let bojování na vrcholu sil. Možná i po 35 budu na vrcholu díky své disciplíně a přístupu k tréninku. Mám před sebou dlouhou kariéru, takže nijak nespěchám. Mám to 5-0. Jsem připraven nastoupit s kýmkoliv, o kom Dana White a Hunter Campbell rozhodnou, že dává smysl. Ale až přijde ten pravý čas, tak získám pás a dosáhnu svých cílů."

 

Zdroje:  The MMA Hour

Nejnovější články