Procházka je pro mě lehčí soupeř než Blachowicz, domnívá se Pereira

Procházka je pro mě lehčí soupeř než Blachowicz, domnívá se Pereira Alex Pereira byl na ceremoniálním vážení nepřehlédnutelný. | zdroj: Profimedia

Alex Pereira sice považuje Jiřího Procházku za těžkého soupeře, avšak má za to, že právě překonal těžší výzvu.

Bývalý šampion střední váhy (84 kg) Alex Pereira má za sebou úspěšnou premiéru v polotěžké divizi UFC (93 kg), Jana Blachowicze nakonec udolal těsně na body a příště by měl s Jiřím Procházkou zabojovat o titul. Český válečník pro něho není žádnou velkou neznámou, v minulosti totiž v přípravě na něj pomáhal Gloveru Teixeirovi, a tak není divu, že jej má nastudovaného.

"Řeknu vám – bude to těžký zápas," přiznal "Poatan" v rozhovoru s Laertem Vianou. Druhým dechem ale dodal, že by mu měl Procházka stylisticky víc sedět. "Někteří lidi asi nebudou souhlasit, ale myslím, že Jan byl těžší soupeř. Má totiž grappling a tím to pro mě ztěžoval, můj boj v postoji kvůli tomu nebyl tak efektivní."

"S Jiřím to ale podle mě bude jiné. Předpokládám, že přijde bojovat v postoji. Myslím, že to není ten typ chlapa, který chce zápasit na zemi. Všichni říkají, že kdokoliv se mnou bude bojovat, tak mě bude chtít vzít na zem. Možná to udělá, ale já tomu nevěřím. Je to chlap, který se bude víc odkrývat a myslím, že to bude nebezpečný zápas, ale podle mě je to pro mě lepší soupeř než Jan," nabídl svůj pohled Pereira.

Jiří je sice známý především díky boji v postoji, v souboji s Teixeirou ale jasně ukázal, že vítězství hledá ve všech sférách boje. Nijak se tedy netají tím, že Pereiru klidně vezme na zem a uškrtí ho, pokud tam uvidí cestu k jeho ukončení. Jak ale bude souboj nakonec vypadat, se dozvíme až ve chvíli, kdy se za oběma válečníky zavřou vrata oktagonu. Kdy to bude, to zatím nebylo oznámeno, jako nejreálnější možnost se ale jeví turnaj UFC 296, který se odehraje 16. prosince v Las Vegas.

Zdroje:  Laerte Viana – MMA interviews

Nejnovější články