Rekordman v počtu ukončení Oliveira si pohrál s Dariushem na zemi a pak mu dal TKO

Rekordman v počtu ukončení Oliveira si pohrál s Dariushem na zemi a pak mu dal TKO zdroj: Getty Images

Charles Oliveira znovu ukázal, proč platí za tak nebezpečného bojovníka. Beneil Dariush se stal jeho 20. obětí v oktagonu.

Druhý hlavní zápas večera na turnaji UFC 289 mezi Charlesem Oliveirou a Beneilem Dariushem sliboval pořádný souboj dvou elitních bojovníků lehké divize a dvou skvělých grapplerů. Zápas nakonec neměl dlouhého trvání, protože bývalý šampion Oliveira si vynutil ukončení už v prvním kole.

„Du Bronx“ šel proti Dariushovi neohroženě, hned ze začátku pohrozil highkickem a vyvíjel na amerického bojovníka tlak. Dostal ho ke kleci, kde oba zaklinčovali, ale byl to Dariush, který natlačil Oliveiru zády na klec. Brazilec nakonec pozici otočil a chtěl hodit soupeře na zem, ale Dariush jeho pokus ustál a ocitl se nad Oliveirou.

Beneil se snažil přejít guard, ale i když byl častokrát blízko, Charles si to vždycky pohlídal. Skoro to vypadalo, že se Brazilec ani nechce postavit a se svým soupeřem si hraje. Po chvíli, když se naskytla příležitost, se ale přece jen postavil a zahájil tvrdou ofenzívu. Trefil Dariushe silným zadním highkickem, který schoval za svoji zadní ruku. I přesto, že Beneil kop částečně blokoval, byl očividně otřesený a po dalším pravém háku přesně na bradu už byl ve velkých problémech. Ty se snažil vyřešit takedownem, ale Oliveira mu nedal žádnou šanci a začal jej na zemi tvrdě trestat údery, kterými si po chvíli vynutil ukončení zápasu.

Tímto ukončením získal nejen další bonus za výkon večera (celkem 19 – nejvíce v UFC), ale rozšířil svůj vlastní rekord UFC v počtu nejvíce ukončení před limitem na 20. Zároveň tak uhájil první příčku mezi vyzyvateli v žebříčku UFC a nabízí se tak odveta se šampionem Makhachevem.

V pozápasovém rozhovoru Oliveira naznačil, že jeho porážka s Makhachevem byla náhoda a chce si na dagestánskému šampionovi vzít titul zpět: 

„Nepotřeboval jsem vysílat žádnou zprávu. Naposledy (s Makhachevem) jste viděli jen mých 10 procent, teď jste viděli 120 procent. Šampion má jméno, a to jméno je Charles Oliveira. Dano, ty víš, že jsem další na řadě. Chceš abych s ním bojoval u něj doma? Půjdu, jsem připravený! Tahle ruka je tvrdá a připravená!“

Na konci července se spolu mají utkat další dva potenciální kandidáti na titulovou šanci – Justin Gaethje a Dustin Poirier. Ani jeden se sice s Makhachevem ještě nestřetli, ale v žebříčku jsou pod Oliveirou a oba dva brazilský bojovník minulý rok porazil. Oliveirův nárok na odvetu proti dagestánskému šampionovi tak půjde jen těžko odepřít.

Zdroje:  ufc.com

Nejnovější články