Šampion Adesanya v taktické bitvě uhájil pás před Whittakerem a potvrdil svou dominanci ve střední divizi

Šampion Adesanya v taktické bitvě uhájil pás před Whittakerem a potvrdil svou dominanci ve střední divizi Israel Adesanya zasahuje Roberta Whittakera svým kolenem. | zdroj: Getty Images

Král střední váhy UFC se nemění. Adesanya dokázal odolat svému největšímu rivalovi a obhájil svůj šampionský pás.

Dva největší rivalové ve střední divizi se proti sobě konečně postavili v dlouho očekávané odvetě na turnaji UFC 271. Šampion Israel Adesanya obhajoval svůj titul proti Robertu Whittakerovi, kterému vzal šampionský pás před třemi roky v jejich první bitvě. V té jej tehdy porazil ve druhém kole na TKO a uštědřil mu tak první a do dnešního zápasu jedinou porážku ve střední divizi.  

Whittaker před zápasem prohlásil, že si je vědom toho, že Adesanya je šampionem z dobrého důvodu, a že jej rozhodně nečeká lehký zápas. Stejně tak Izzy věděl, že se Rob zlepšil a podle očekávání jsme tak byli svědky taktického souboje, který začal velice opatrně.

Především Rob měl problémy s rozjezdem a v prvním kole působil hodně odevzdaně a moc si nevěděl rady s Izzyho dlouhým dosahem a rychlými lowkicky. V jednu chvíli jej šampion dokonce posadil na zadek svým levým direktem, ale australský vyzyvatel se hned vrátil na nohy a pokračoval v zápase.

Do druhého kola však nastoupil Whittaker mnohem sebevědoměji a začal Adesanyovi dělat problémy. Několikrát jej zaskočil svým jabem v kontru a dokonce se mu podařilo vzít jej na zem. Izzy se sice velice rychle dokázal postavit zpět na nohy, ale Rob ukázal, že může být pro šampiona výzvou.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený EAGLESUFC | MMA (@eaglesufc)

Zápas byl takto poměrně vyrovnaný a oba bojovníci měli dobré momenty. Adesanya ostřeloval Whittakera zdálky svými kopy, přičemž měnil pásma a především Robova přední noha dostala dost zabrat. Australskému vyzyvateli se zase dařilo vychytávat Izzyho útoky svým jabem a několikrát skóroval takedown, ze kterého se ale šampion dokázal vždy velice rychle postavit zpět na nohy.

Po pěti kolech technické bitvy přišlo na řadu vyhlášení výsledků, při kterém šlo vidět, že Whittaker doufal, že bodoví rozhodčí viděli vyhrát jeho. To se ale nestalo a Adesanya vyhrál v poměru 49-46, 49-46 a 48-47.

„Věděl jsem, že do toho dá všechno, protože minule jsem mu všechno vzal, takže neměl co ztratit,“ prohlásil Adesanya v pozápasovém rozhovoru. „A jak jsem řekl, já jsem šampion, chceš to, tak si pro to přijď. Pracoval na svém boxingu, snažil jsem se mu rozkopat nohu, ale když si uvědomil, že je zraněný, začal to dobře bránit. Ale chválím jeho boxerský tým a jeho boxerského kouče.“

Také Whittaker po zápase shrnul své pocity a bylo vidět, že je z výsledku zklamaný. „Ano, myslel jsem si, že jsem udělal dost pro to, abych vzal vítězství. Vím, že jsem v tom prvním kole trochu zaspal, ale cítil jsem, že jsem potom vyhrál všechna kola. Je to tak jak to je, ale víte jak se to říká, nenechávejte to v rukách rozhodčích. Dobře jsem to míchal, bojoval jsem srdcem a jsem šťastný. Jsem šťastný, že jsem do toho dal celé srdce ale jo, je mi to líto, myslel jsem, že jsem udělal dostatek a že jsem vyhrál.“

Dalším na řadě v souboji o titul bude pravděpodobně Jared Cannonier, který dnes porazil Dereka Brunsona a dost hlasitě si řekl o zápas s Adesanyou. Je však dost možné, že Whittakera s Adesanyou ještě jednou v oktagonu proti sobě uvidíme. Na to ale bude muset Rob získat znovu několik vítězství proti ostatním kolegům.

Zdroje:  ufc.com

Nejnovější články