Šampion Usman hodnotí své rivaly a předvídá, kdo a jak o víkendu vyhraje

Šampion Usman hodnotí své rivaly a předvídá, kdo a jak o víkendu vyhraje První střet Usmana a Covingtona nabídl parádní podívanou, překoná ji odveta? | zdroj: Profimedia

Jejich bojové umění poznal jako málokdo, šampion UFC se těší, že si to teď dva jeho rivalové rozdají mezi sebou a prozradil, jaký očekává průběh zápasu.

Už tento víkend se v hlavním zápase UFC 272 střetnou dva bývalí kamarádi, z nichž jsou dnes znesváření rivalové. Kamaru Usman, šampion welterové divize, s Jorge Masvidalem i Colby Covingtonem bojoval už dvakrát a dohromady s nimi v oktagonu strávil více než 80 minut. V rozhovoru pro ESPN se podělil o své těžce získané poznatky a naznačil, jak by se souboj mohl vyvíjet.

"Řekl bych, že Covington má rafinované údery, nejsou nutně tvrdé, ale jsou záludné a ty ti vždy ublíží. Měl jich tam pár, kdy jsem asi ustoupil a trochu zavrávoral," zavzpomínal Usman na dva náročné zápasy s Covingtonem. Masvidal je podle něj naopak hodně kreativní a rychlý.

Mnozí si myslí, že Colby vezme souboj na zem, kde by měl dominovat. Šampion však nesouhlasí, sám si totiž vyzkoušel, že udržet Masvidala přišpendleného na podlaze nebo u pletiva je pěkně těžké. A byl prý doslova šokovaný Jorgeho schopností vstávat. 

"Nemyslím si, že ho Covington plánuje držet na zemi. Podle mě je jeho plán, že ho chytne, stáhne ho dolů, aby se musel postavit a pak ho zase strhne, aby se zase musel postavit. Tím ho eventuálně unaví."

Jorge Masvidal - Ben Askren zdroj: Profimedia

A s jakou taktikou podle Usmana přijde Masvidal? "Běhat po oktagonu a trefit naskočené koleno," odpověděl se smíchem. Později ale doplnil, že Masvidal se samozřejmě nejlépe cítí v postoji, kde strávil většinu času. "Kolikrát jste ho viděli dávat takedowny?"

"Na druhou stranu Covington není špatný postojář. Vím, že se oceňuje jeho grappling a wrestlerské schopnosti, ale není to špatný striker, což ukázal, když bojoval s Robbiem Lawlerem," uznává Usman, který měl možnost Colbyho kvality testovat skoro 50 minut. Oceňuje především schopnost svého bývalého neustále hrozit takedowny, což nutí jeho soupeře při boji více přemýšlet.

Jako důležitý faktor ale šampion vidí také psychické rozpoložení bojovníků. V tomto směru favorizuje Covingtona, který je podle něj ochotný s předzápasovými řečmi jít i za hranu, jen aby soupeře vyprovokoval k reakci. Cesty k vítězství ale vidí pro oba.

"Můj tip je, že by Masvidal mohl v nějaké výměně něco trefit a Covingtona ukončit. Nebo ho může Colby držet, stáhnout ho dolů, aby se musel postavit, zabojovat s ním, znovu ho chytit a strhnout na zem a takhle ho pomalu onavovat, až z toho vyždímá vítězství na body."

Zda se některá z těchto variant naplní, se dozvíme v neděli brzy ráno. Hlavní část UFC 272 začíná ve 4 hodiny našeho času, takže Masvidal s Covingtonem přijdou na řadu pravděpodobně o cca 2 hodiny později.

Zdroje:  ESPN

Nejnovější články