Tyson Fury poslal gratulaci Predátorovi a láká ho na pořádné peníze do ringu. Ve hře jsou stamilióny, bude ale potřeba čas

Tyson Fury poslal gratulaci Predátorovi a láká ho na pořádné peníze do ringu. Ve hře jsou stamilióny, bude ale potřeba čas Tyson Fury vs. Deontay Wilder | zdroj: Profimedia

Být šampionem UFC není žádný med, své o tom ví král těžké váhy Francis Ngannou. Je možné, že aby se vyvázal ze smlouvy, bude rok čekat bez zápasu.

Francis Ngannou o víkendu za pomoci skvěle zvolené taktiky obhájil titul těžké váhy UFC, přestože, jak přiznal, mu doktoři kvůli zraněným kolenům nedoporučovali do zápasu nastoupit. Kromě samotného souboje proti Cirylu Ganeovi bylo ale zajímavé sledovat také dění okolo. Pás totiž šampionovi namísto Dany Whitea připnul matchmaker Mick Maynard a šéf UFC se neukázal ani na tiskové konferenci.

Možná doufal, že Ngannou prohraje, ztratí část své hodnoty a přestane volat po zvýšení platu a možnosti zaboxovat si v ringu, kde zadělává na souboj s Tysonem Furym. A právě "Gypsy King" o víkendu využil příležitosti přiložit pod kotel.

"Gratuluji Francisi, ale pokud si chceš vydělat opravdové peníze, tak přijď za Gypsy Kingem," napsal na Twitteru, čímž narážel na zprávy, že si jedna z největších hvězd UFC přišla na "pouhých" 600 tisíc dolarů (necelých 13 milionů korun). To se sice na první pohled může zdát jako hodně, ale při uvedení do kontextu, to už vyzní jinak. 

Vyzyvatel Ciryl Gane měl totiž dostat pouze o 100 tisíc dolarů (zhruba 2 miliony korun) méně. A například výše zmíněný Fury si za své výkony v ringu odnáší výplatu v řádu desítek milionů dolarů.

Není tedy divu, že by Francis rád svůj komerční potenciál zúročil také v ringu. Jenže je ve složité situaci, jelikož ho šampionská klauzule ve smlouvě s UFC zavazuje k dalšímu zápasu. Po roce by však měla pozbýt platnosti a kamerunský obr dal hned na pozápasové tiskové konferenci jasně najevo, že mu teď nedělá problém prostě počkat. Dlouhodobě se navíc ze strany zaměstnavatele necítí být respektován a box byl odmala jeho sen.

Na tiskovce zněl dost odevzdaně. Nadšení v něm nedokázal zažehnout ani dotaz na souboj s Jonem Jonesem, který bývá mnohými považován za nejlepšího MMA bojovníka všech dob.

Situace ale rozhodně není černobílá, Ngannou sám totiž přiznal, že za poslední dva zápasy přišel zhruba o 7 milionů dolarů, jelikož odmítl podepsat novou finančně výhodnější smlouvu, která by ho zavázala k více zápasům. Požaduje totiž větší míru svobody.

"Všechno, co mají ve smlouvě, tím vás drží v zajetí. Nemůžete nic dělat, nemáte žádná práva. Je to jednostranná smlouva. Nemáte dokonce ani zdravotní pojištění, přestože dáváte své tělo v sázku, abyste udělali show, a riskujete všechno," postěžoval si v pořadu MMA hour.

Nyní se s týmem rozhodli zvolit vyčkávací taktiku, ale zdá se, že ani druhá strana se zatím k prvnímu kroku nemá. "Nevypadá to, že by se mnou ještě chtěli mluvit," konstatoval Ngannou a prozradil také to, že UFC těsně před zápasem poslalo jeho manažerovi oznámení, že na něj podalo žalobu kvůli jednáním s manažerem youtubera Jakea Paula, který je shodou okolností bývalým účetním UFC.

Celá situace nevrhá na nejslavnější MMA organizaci dobré světlo, Ngannou totiž rozhodně není první ani poslední, komu se přístup chlebodárců nelíbí. UFC je kritizováno především za to, že mezi bojovníky rozděluje pouze zlomek zisku. Bude navíc hodně smutné, pokud si nechá utéct jednu z největších hvězd.

Nadšený z nastalé situace není samozřejmě ani Francis. "Víte, když jsem vyrůstal, tak jsem o tomhle sportu nesnil. Dostal jsem se k němu, protože to byla zábava. A pak se dostanete do bodu, kdy už to zábava není, je to frustrující a nadělá vám to bordel v hlavě. Snažím se soustředit na sport a ne na věci okolo a doufám, že to půjde dobře," přiblížil své rozpoložení. Samotné čekání mu ale prý nijak zvlášť nevadí, koneckonců v posledních dvou letech také zápasil jen jednou ročně. Je tedy možné, že příští rok touhle dobou už pojede oficiální promo na boxerský "money-fight" s Furym.

Zdroje:  Tisková konference UFC , The MMA Hour

Nejnovější články