UFC 277 –⁠ preview úvodních zápasů

UFC 277 –⁠ preview úvodních zápasů Matt Semelsberger | zdroj: Profimedia

Ačkoliv velký víkendový turnaj UFC 277 na první pohled nevypadá tak nabitě jako předešlé číslované akce, nabídne spoustu zajímavých zápasů. V tomto článku vám představíme tzv. prelims část, kde se povětšinou odehrávají souboje méně známých bojovníků.

Orion Cosce vs. Mike Diamond (welter)

Akci odstartují dva "nováčci", jimž premiéra v UFC nevyšla podle představ. Cosce se loni do organizace dostal s dokonalou bilancí 7-0 skrze show DWCS, Phil Rowe ale hned záhy zastavil jeho neporaženou krasojízdu technickým KO.

Mike Diamond je zkušený kickboxer, dobrý kamarád Israele Adesanyi, i díky tomu se do UFC dostal s pouhými 3 MMA zápasy na kontě. Kdyby byl mladší, nejspíš by se vyplatilo ještě sbírat zkušenosti jinde, ve 34 letech už ale na to není čas. Původně se měl v premiérovém zápase utkat právě s Coscem, ten ale odstoupil a náhradník Jeremiah Wells donutil Novozélanďana ve 2. kole odklepat škrcení.

Cosce je především wrestler, v postoji není nejtechničtější a spoléhá především na sílu úderů. Lze tedy očekávat, že nebude chtít se zkušeným kickboxerem zbytečně dlouho stát a bude boj svazovat a snažit se Diamonda strhnout na zem. Mike určitě obranu proti strhům po boku Adesanyi piloval, čeká ho ale pořádný test a získat vítězství pro něj nebude snadné. 

Ihor Potieria vs. Nicolae Negumereanu (polotíha)

Ukrajinec Potieria (19-2) je hodně slibný bojovník, který by to v budoucnu mohl někam dotáhnout. Naposledy prohrál před 5 lety, pak do toho ale šlápl a získal 15 výher v řadě. Naposledy loni v DWCS zničil nadějného a tehdy neporaženého Poláka Sudolskiho, který do souboje nastupoval jako výrazný favorit. Ihor má prostě v rukách dynamity a nebojí se je použít, všech 19 vítězství získal v prvních kolech. Je ale jasné, že UFC je jiná úroveň a pokračovat ve stejném duchu nebude snadné.

Negumereanu z Rumunska už v UFC něco zažil, uvedl se sice porážkou, ale ta zatím zůstala v jeho profesionální kariéře jediná a odčinil ji třemi výhrami, dvakrát těsně na body a s Villanuevou měl štěstí, že nebyl za údery do zátylku diskvalifikován. Ačkoliv oba bojovníci zatím mají ke špičce polotěžké divize dost daleko, jsou dost mladí na to, aby do dění na předních příčkách v budoucnu výrazně promluvili.

Joselyne Edwards vs. Ji Yeon Kim (bantam)

Zápas dvou bojovnic, které se zatím pohybují většinou mimo světla reflektorů. Edwards, bojovnice z Panamy, v červnu zkusila zabojovat o váhu výš a vítězstvím na body utnula sérii dvou proher. Zřejmě ji to dodalo sebevědomí, a tak obratem kývla jako náhradnice na souboj s Kim opět v bantamu.

Korejka, která se kdysi v UFC střetla i s Lucií Pudilovou, je nyní v nezáviděníhodné situaci, 3 prohry v řadě nevypadají dobře. Na druhou stranu brala v obou posledních případech bonus za nejlepší zápas večera. Kim je skvělá postojářka, občas ale její údery postrádají razanci. Zda se od ní dočkáme další divácky atraktivní bitvy bude záležet především na tom, jak k zápasu přistoupí Edwards. Pokud se bude chtít přestřelovat v postoji, Korejka nebude proti.

Michael Morales vs. Adam Fugitt (welter)

Michael Morales (13-0) je další zajímavá akvizice z Dana White's Contender Series, kde získal smlouvu, přestože se mu výjimečně nepodařilo vyhrát před limitem. Teprve 23letý Ekvádorec ale vzápětí ukázal, že nebyl špatnou volbou, když Trevina Gilese vyřídil v prvním kole. Nyní v UFC přivítá nováčka Adama Fugitta, který ve svém stylu nezapře kořeny v thajském boxu, soupeře ale často dobíjí na zemi. Naposledy se blýskl rychlým knockoutem na turnaji LFA. Jasným favoritem ale bude Morales, který před sebou má pravděpodobně velkou budoucnost.

Drakkar Klose vs. Rafa Garcia (lehká váha)

34letý veterán Klose bojuje v UFC už více než 5 let, až letos na jaře se mu ale podařilo vyhrát před limitem v zápase proti Jenkinsovi, do kterého vlétl od prvních vteřin. Uvidíme tedy, zda v něm ten oheň stále plápolá, anebo padne za oběť mladému mexickému škrtičovi. Garcia do UFC naskočil jako neporažený na začátku loňského roku, ale čistý štít mu nevydržel a aktuálně drží mezi elitou bilanci 2-2, zkušeného Kloseho by ale na zemi mohl potrápit, byť je podle kurzů sázkových kanceláří výrazným outsiderem.

Don’Tale Mayes vs. Hamdy Abdelwahab (těžká váha)

Mayes je možná jediným bojovníkem, který startoval v Contender Series třikrát. Napoprvé mu to v roce 2017 nevyšlo a na soupeře nestačil, o rok později sice svedl velmi krvavou bitvu a zvítězil na TKO, avšak smlouva mu stejně nabídnuta nebyla. Štěstí se na něj usmálo až v dalším ročníku, kdy porazil bývalého brankáře fotbalové Chelsea v prvním kole. Další dva zápasy ale následně prohrál a aktuálně má v UFC vyrovnanou bilanci 2-2. 

Pro Abdelwahaba se bude jednat v UFC o premiéru, očekávají se od něj ale velké věci. Obrovitý Američan se blýskl v organizacích Jorgego Masvidala. V kleci se zatím moc nezdržoval, většinu soupeřů zdemoloval během úvodních několika vteřin, je ale jasné, že jejich kvalita nebyla nejvyšší a bude tedy zajímavé, jak si povede na nejvyšší úrovni.

Drew Dober vs. Rafael Alves (lehká váha)

Není to tak dávno, co Američan Dober nasbíral tři působivá vítězství na T/KO a probil se až do nejlepší patnáctky lehké váhy, která je dlouhodobě asi nejnabitější divizí v UFC. Jenže loni jeho postup zastavil Islam Makhachev a z žebříčku ho následně vyšoupl Brad Riddell, pád ale Dober zvrátil technickým knockoutem mladého divočáka Terrance McKinneyho. 

Brazilec Alves je v UFC relativně nový. Začínal v pérové váze, ale po nepovedeném shazování se raději přesunul do vyšší divize. V postoji je celkem výbušný, největší jeho zbraní jsou ale submise. Diakiese se posledně ani nenadál a už klepal. Dober je ale dost zkušený na to, aby se snadno nachytat nenechal. 

Alex Morono vs. Matthew Semelsberger (welterová váha)

Tzv. prelims část uzavře bitva dvou rozjetých Američanů. Morono už v UFC válčí šestý rok, větší rozruch však zatím neudělal, většina jeho zápasů končila na body. Aktuálně ale nasbíral 3 výhry v řadě a věří, že by se podívat do nejlepší patnáctky. Semmelsberger během 2 let stihl v UFC 5 zápasů s bilancí 4-1. Dva soupeře zničil KO a výhra nad veteránem by ho mohla dostat k zajímavějším jménům.

UFC vzkazuje, že tenhle duel na završení prelims nevybralo náhodou a máme čekat divácky atraktivní podívanou, která publikum uvede do varu před hlavní částí, v níž uvidíme známější bojovníky, např. Amandu Nunes s Juliannou Penou, Brandona Morena, Derricka Lewise a další.

Zdroje:  UFC

Nejnovější články