UFC Fight Night 167 nabídlo zakázané koleno i dominantní výhry na zemi

UFC Fight Night 167 nabídlo zakázané koleno i dominantní výhry na zemi Brok Weaver - Kazula Vargas | zdroj: MMA Junkie

Ze soboty na neděli se sice o žádný titul nebojovalo, přesto se diváci na turnaji UFC Fight Night 167 nenudili.

Máme za sebou další „menší“ turnaj UFC Fight Night, který se odehrál v americkém městě Rio Rancho a byla mu přiřazena číslovka 167. Dva zápasy z hlavní karty (Sanchez vs. Pereira a Blachowicz vs. Anderson) jsme si jednotlivě rozebrali v předchozích článcích, teď se pojďme alespoň ve zkratce podívat na zbylé tři.

Mara Romero Borella vs. Montana De La Rosa

Ženská muší váha. Mara Romero Borella je první Italkou v UFC. Zastupuje American Top Team a je známá, že si je velice blízka s dvojnásobnou šampionkou Amandou Nunes, se kterou také trénuje. Do dnešní noci v UFC držela dvě výhry a dvě prohry. Naposledy jí ve třetím kole utloukla Lauren Murphy.

Američanka Montana De La Rosa do dneška držela v UFC jednu výhru a jednu prohru. Pomocí armbaru porazila ve druhém kole Nadiu Kaseem a naposledy na body nezvládla Andreu Lee. Zajímavostí je, že v nejslavnější organizaci světa bojuje také její manžel Mark.

V prvním kole byla jasně lepší De La Rosa, které se hned ze začátku povedly dva takedowny  a po chvíli souboje se dostala Borello na záda. Ta se jí sice snažila vší silou setřást, ale to se jí za celou první část nepovedlo. Pouze se vysílila.

Montana De La Rosa - Mara Romero Borella Montana De La Rosa - Mara Romero Borella | zdroj: UFC

V druhé rundě si Borella snažila dávat pozor a přišla s pár dobrými kombinacemi, ale po minutě jí De La Rosa skončila opět na zádech. Tam ji Američanka obmotala ruku kolem krku a snažila se o rear naked choke, ale Italka se skvěle bránila. V této pozici strávila děvčata opět skoro celých pět minut.

Pořádného postoje jsme se dočkali alespoň ze začátku třetího kola. Aktivnější byla opět De La Rosa, která se pokoušela o kombinační údery a občas některý z nich i našel svůj cíl. Jeden z tvrdých direktů dokonce posadil Borello na zadek a De La Rosa se na ní hned vrhla a opět se pokusila o rear naked choke, ale zase neúspěšně. O vítězi i přesto bylo jasno.

Vítěz: Montana De La Rosa - na body (30-27, 30-27, 30-27)

Kazula Vargas vs. Brok Weaver

Lehká váha. Kazula Vargas to neměl do Rio Ranchos daleko, protože toto město se nachází kousek od mexických hranic, odkud tento bojovník pochází. V UFC se objevil zatím pouze jedenkrát, loni v srpnu podlehl na body Alexi da Silvovi Ceolhovi.

Američana Broka Weavera do UFC vystřelila show Dana White’s Contender Series, kde zdolal po tříkolové bitvě Devina Smythe. Pro bojovníka s přezdívkou „Chata Tuska“ se tak jednalo dnes v noci o veliký debut.

Do duelu vstoupil rozhodně lépe Vargas, který posílal jeden low kick za druhým a svému oponentovi nedovolil vůbec nic. Po minutě se mu navíc povedl takedown a vypadalo to, že se bude jednat o dost jednoznačnou záležitost. Na zemi ho ale paradoxně Weaver dostal do gilotiny a Mexičan měl co dělat, aby se vykroutil.

Brok Weaver - Kazula Vargas Brok Weaver - Kazula Vargas | zdroj: MMA Junkie

To se mu nakonec podařilo, ale Weaver byl pořád tím nebezpečnějším a pokusil se o kimuru. Té Vargas zabránil, ale pak udělal fatální chybu. Poslal sedícímu americkému bojovníkovi koleno přímo na hlavu a bylo vymalováno. To bylo tak okaté, že rozhodčí okamžitě zápas přerušil a nakonec také Vargase diskvalifikoval.

Vítěz: Brok Weaver - 1. kolo 4:02 po diskvalifikaci soupeře

Ray Borg vs. Rogerio Bontorin

Domluvená váha (catchweight). Američan Ray Borg, který klasicky zastupuje muší váhu, převážil a po domluvě přenechal svému soupeři 30 % svého honoráře, aby se zápas uskutečnil. Tento univerzál v UFC už potkal například Dustina Ortize nebo Demetriouse Johnsona a má zkušeností na rozdávání. Naposledy porazil na body Gabriela Silvu.

Rogerio Bontorin z Brazílie si v UFC vybojoval účast díky Dana White’s Contender. Klasický zemař zatím odbojoval v nejslavnější organizaci dva fighty a v obou zvítězil. V tom posledním zdolal po dvou a půl minutách Rauliana Paivu paradoxně pomocí TKO.

Po opatrném úvodu natlačil Bontorin svého soupeře na pletivo a dlouho se oba dva borci drželi v klinči. Borgovi se ale vyvedl strh, dostal se do top mountu a začal posílat tvrdé lokty. Bontorin se s vypětím sil odplazil až k pletivu a pomocí zad se začal zvedat, což se mu povedlo jenom z půlky, protože ho Borg opět stáhnul na zem, kde se ale už nic nestalo.

Ray Borg - Rogerio Bontorin Ray Borg - Rogerio Bontorin | zdroj: MMA Junkie

Ve druhém kole se Borgovi povedl další takedown a také se výborně svému sokovi dostal na záda, kde mu mezi pokusy o škrcení rozdal několik slušných úderů jak na hlavu, tak na tělo. Bontorin se několikrát pokusil dostat na nohy, ale pokaždé to skončilo stejným výsledkem. Borg ho zvedl jako pírko a znovu s ním prásknul o kanvas.

Bontorin do třetí části nastupoval s vědomím, že musí zvítězit před limitem, protože první dvě kola byl tím horším. Borg mu ale nedovolil vůbec nic a pokračoval ve svém stylu, s nebohým Brazilcem vytíral podlahu a stále mu visel na zádech jako klíště. Do konce zápasu se tyto situace opakovaly jako přes kopírák a jednalo se tak o Borgovo dominantní vítězství .

Vítěz: Ray Borg - na body (30-27, 30-27, 30-25)

Zdroje:  tisková zpráva

Nejnovější články