UFC Sacramento prokázalo, že staří psi stále umí kousat

UFC Sacramento prokázalo, že staří psi stále umí kousat Germaine de Randamie, UFC Sacramento | zdroj: Archiv/Profimedia.cz

Veteráni, kteří měli padnout za oběť mladým nadějím, se odmítli poddat.

V americkém Sacramentu proběhl turnaj, který nebyl nijak zářný co do jmen a užili si jej především dlouholetí fanoušci. Stejně tak nebyl ani příliš plodný na knockouty… tedy pokud nepočítáme poslední tři zápasy, které vždy skončily v předstihu. Nešlo ale o vůbec špatnou kartu, která navíc prokázala jedno – neodepisujte starší fightery, pořád koušou.

V hlavním zápasu večera se postavila pětatřicetiletá Holanďanka Germaine de Randamie čtyřiadvacetileté velké naději ženského bantamu Aspen Ladd. Sázkaři favorizovali o víc než deset let mladší Ladd a to i přes fakt, že preferuje boj na zemi a má problémy v postoji, kde de Randamie exceluje. Boj trval šestnáct vteřin. De Randamie svou soupeřku sundala nejprve pravačkou a navázala levačkou. Sudí Herb Dean podle mnohých zápas odpískal předčasně, ale rozhodně to nevypadalo, že by se Ladd dokázala smysluplně bránit a spíš jí tak zachránil od dalších zbytečných ran.

V co-main eventu, tedy „druhém po hlavním“ zápase se ve čtyřiceti letech vrátil do klece slavný Uriah Faber. Navíc dva roky poté, co ohlásil odchod do výslužby a neúčastnil se žádného MMA zápasu a jen jezdil na grapplingové soutěže. Proti němu UFC postavilo vycházející hvězdu Ricky Simona – věk 26 let, jediná prohra, navíc na submisi. Faber, který nikoho neknockoutoval od roku 2007 poslal Simona za jeho první KO prohrou po 46 vteřinách zápasu.

faber simon Urijah Faber - Ricky Simon, UFC Sacramento | zdroj: Archiv/Profimedia.cz

Josh Emmett se letos vrátil po obtížném zranění po zápase s Lil Heathenem Stephensem. Nejprve porazil Michaela Johnsona, který se snad už nebude ničit shazováním na pérovou váhu a teď dostal jako soupeře Mirsada Bektiče, velmi nadějného Bosňana, který prohrál jen s Darrenem Elkinsem a poté, co porazil na body Lamase, si měl pochutnat na Emmettovi – alespoň dle očekávání sázkařů. Stalo se ale to, co mnozí předpokládali – Emmet je absurdně silný, svého soupeře poslal k zemi pouhým direktem a následně jej zdemoloval na zemi.

emmett bektic Josh Emmett - Mirsad Bektic, UFC Sacramento | zdroj: Archiv/Profimedia.cz

Prostě a jednoduše, veteráni ukázali, že je v nich ještě dost energie a MMA není jen o mládí. De Randamie si možná otevřela cestu k odvetě s Amandou Nunes, Faber vyzval šampiona Henryho Cejuda a Emmett potvrdil, že pořád patří do vrchních pater pérové váhy.

A za sebe dodám ještě jedno velké překvapení z prelims. Ryan Hall je specialista na submise, především pak 50/50 pozici a leglocky. Čekalo se, že pokud zvítězí proti Darrenu Elkinsovi, bude to díky neskutečnému jiu-jitsu, protože v postoji není jinak moc dobrý. Nebo spíš nebyl. Celá tři kola totiž Elkinse likvidoval v postoji, třikrát jej srazil na zem a zcela jej vymazal. Už teď spousta fighterů odmítala s Hallem bojovat, protože se bála jeho boje na zemi. Teď, když neskutečně zapracoval na postoji je otázka, kdo proti němu půjde. Přitom Hall si zaslouží soupeře z top 10 pérové váhy (nebo lehké, střídá obě).

hall elkins Ryan Hall - Darren Elkins, UFC Sacramento | zdroj: Archiv/Profimedia.cz

Zdroje:  Vlastní

Nejnovější články