"V kleci se ze mě stane zvíře," prohlašuje před svým návratem dopingový hříšník Dillashaw

"V kleci se ze mě stane zvíře," prohlašuje před svým návratem dopingový hříšník Dillashaw zdroj: Profimedia

T. J. Dillashaw před víkendovým soubojem s divizní dvojkou Coreym Sandhagen vydal hodně sebevědomé prohlášení.

Bývalý šampion bantamové váhy T. J. Dillashaw vstupoval do roku 2019 s velkými nadějemi. Hned v lednu ho totiž čekal souboj s držitelem titulu muší váhy Henry Cejudem a v případě výhry by se stal šampionem dvou váhových kategorií najednou. To se však nestalo.

Dillashaw zvládl Cejudovi vzdorovat pouhých 32 sekund a po TKO odcházel z klece velice zkroušený. To nejhorší ho však čekalo pár hodin po zápase. Americký bojovník totiž neprošel antidopingovým testem na užívání látky EPO (která napomáhá ke zvýšení fyzického výkonu) a kromě odebrání pásu z bantamové divize vyfasoval navrch dvouletý trest.

Tento distanc vypršel Dillashawovi na začátku tohoto roku a on sám už v prvních měsících v několika rozhovorech prozradil, že by velice rád okamžitě naskočil do titulového zápasu, aby získal zpět svůj ztracený šampionský pás v bantamové váze. Nejdříve ale bude muset tento víkend v hlavním zápase porazit divizní dvojku Coryho Sandhagena.

Podle regulí si Dillashaw svůj trest odpykal, ale nášivku dopingové hříšníka jen tak neodpáře. Ozývají se tak hlasy, že si po svém návratu rozhodně nezaslouží v prvním zápase okamžitě bojovat o nejvyšší příčky a měl by si vše postupně znovu vydobýt. To T. J. odmítá a tvrdí, že by úspěchy z minulosti získal i bez zakázané látky.

„Kdybych měl pocit, že jsem něco získal díky dopingu, tak bych do toho s Cory Sandhagenem nešel,“ řekl Dillashaw v YouTube podcastu Brendana Schauba. „Nežádal bych o někoho z nejlepší pětky. Nerozhlašoval bych, že chci získat šampionský pás. Ale až se vrátím do klece, tak se ze mě stane zku*vené zvíře.“

„Snažili se mi nabídnou zápasy mimo nejlepší pětku, ale já jsem řekl ne. Chci někoho z top 5. Kámo, vracím se. Je mi 35 let a chci zpátky svůj pás, o který jsem nikdy nepřišel. Jsem tady, abych dokázal, že jsem nejlepší na světě. Jaký je lepší způsob, jak tohle dokázat?

„Cory Sandhagen je skvělý soupeř. Je to vyzyvatel číslo jedna, takže pro mě je to skvělá příležitost k návratu a jakmile si Aljamain Sterling a Petr Yan dořeší svoje věci, tak také k získání šampionského pásu.“

Dillashaw se sice dlouho kál a sypal si popel na hlavu, ale teď to vypadá, že mu sebevědomí rozhodně nechybí. Sandhagen je ale velice nebezpečným soupeřem a Dillashaw to bude mít po dlouhé pauze určitě těžké. Jestli mu neujel vlak a zda své sebevědomí dokáže převést i do zápasu se Sandhagen se dozvíme už o víkendu. Hlavní karta turnaje UFC Fight Night: Sandhagen vs. Dillashaw začíná už tuto neděli v 1 hodinu v noci.

Zdroje:  YouTube - BELOW THE BELT with Brendan Schaub

Nejnovější články