Za vítězství nad Pereirou dostanu šanci bojovat o titul, tvrdí Polák Blachowicz. Na vrcholu divize čeká Procházku

Za vítězství nad Pereirou dostanu šanci bojovat o titul, tvrdí Polák Blachowicz. Na vrcholu divize čeká Procházku Jan Blachowicz | zdroj: Profimedia

Ex-šampion Jan Blachowicz věří, že ho od titulového zápasu dělí jediná výhra. Tu ale bude muset získat nad nebezpečným Brazilcem Pereirou.

Když Jan Blachowicz uslyšel, že se do polotěžké divize (93 kg) chystá ex-šampion střední váhy (84 kg) Alex Pereira, zavětřil příležitost. Po posledním nepřesvědčivém výkonu v souboji s Magomedem Ankalaevem se potřebuje blýsknout, aby dostal vytouženou šanci probojovat se znovu k šampionskému pásu, který získal na podzim 2020 a o rok později o něj přišel v souboji s Teixeirou.

Jan tedy okamžitě svého manažera, aby zápas s "Poatanem" domluvil. Vedení UFC se nápad líbil a neváhalo, Blachowicz se s Brazilcem pobije už 29. července. Až překvapivě brzy na to, že Pereira na začátku dubna schytal tvrdé KO. To je ale polskému bojovníkovi pochopitelně jedno.

"Je to hodně velký chlap. Myslím, že jít nahoru je pro něj přirozená cesta, ale možná se v budoucnu ještě jednou vrátí zpět, aby bojoval s Adesanyou," myslí si Blachowicz. "Já jsem rád, že s ním můžu bojovat ve své divizi, takže se musí připravit na legendární polskou sílu."

Bude to už počtvrté, co Jan v polotíze přivítá někoho ze střední váhy. Se Souzou, Rockholdem i Adesanyou si poradil a nepochybuje, že to zvládne i s Pereirou. "Občas je to v UFC moje práce," směje se polský veterán. "Musím to udělat tím nejlepším způsobem, abych ho poslal zpátky do nižší kategorie."

"Samozřejmě bude mít sílu, ale já vždycky říkám, že když měníš váhovou kategorii, tak sice můžeš v tělocvičně spárovat s většími chlapy, ale v zápase je to pak úplně něco jiného. Časování, rychlost, všechno je jiné. Třikrát jsem už bojoval s chlapy z nižších divizí a pokaždé jsem vyhrál. Tentokrát to bude stejné."

Nezdráhal se ani nastínit, jak na to půjde. Není to prý koneckonců žádné tajemství. Nejprve si bude chtít vyzkoušet, jak si s elitním brazilským strikerem povede v postoji, pokud ale přijdou problémy, nebude váhat přenést boj na zem. Konkrétní taktické detaily si ale Blachowicz samozřejmě nechal pro sebe.

V případě vítězství má prý přislíben titulový zápas. Počítá ale s tím, že přednost zabojovat o pás nejprve dostane Procházka, pokud bude schopen se na podzim vrátit. V takovém případě nepochybuje, že český válečník zvítězí. "Protože je lepší bojovník, šílenec. Divný fighter s divným stylem, ale velmi dobře mu to funguje," vysvětlil a dodal, že právě on chce být tím, kdo Jiřího jako první v UFC zastaví. Stále má navíc za to, že by se jednalo o největší zápas v dějinách evropského MMA.

Zdroje:  The MMA Hour

Nejnovější články