Bývalým bojovníkům UFC se v Bellatoru dařilo, k vidění bylo i rychlé KO highkickem

Bývalým bojovníkům UFC se v Bellatoru dařilo, k vidění bylo i rychlé KO highkickem Ryan Bader oslavuje vítězství nad Valentinem Moldavskym. | zdroj: Profimedia

Na turnaji Bellator 273 se událo hned několik zajímavých zápasů. Pojďte se s námi na ně podívat.

Ryan Bader vs. Valentin Moldavsky

Americký 38letý veterán Ryan Bader, který v minulosti působil i v nejslavnější UFC, měl dost smutný podzim, protože po velice rychlém TKO (0:51) od Coreyho Andersona přišel o titul v polotěžké váze. To ho ale psychicky nezlomilo a dnes v noci si spravil chuť při obhajobě pásu v nejtěžší váhové kategorii Bellatoru.

Proti téměř o deset let mladšímu Ukrajincovi Valentinu Moldavskymu, jenž před tímto duelem vlastnil prozatímní titul a disponoval pouhou jedinou prohrou, přitom Bader nastupoval jako outsider, což se ale snažil hned v prvních vteřinách zvrátit. Soupeře totiž nakouřil takovým způsobem, že začal couvat přes celou klec a musel se opřít o pletivo.

Chvíli to tak vypadalo, že duel skončí opravdu rychle, ale to přeci jen nestalo. Moldavsky se totiž dokázal probrat a vzápětí předvedl úspěšný takedown, který mu ale Bader ještě před závěrečným gongem stihl vrátit, čímž pro sebe těsně urval první část. Wrestlerské souboje jsme navíc často sledovali i po zbytek zápasu. Borci sice občas skončili i v nějakých přestřelkách, ale prakticky žádná nesměřovala k ukončení.

Ve druhém a třetím kole byl lepší Moldavsky, jemuž se povedlo více strhů a několikrát protivníka poměrně dlouze kontroloval na pletivu, čímž bodově zvrátil souboj ve svůj prospěch, ale mistrovské rundy opět patřily Baderovi. Ve čtvrtém kole ukázal, že má stále velice dobré kardio a Moldavskyho po takedownu dokázal celou dobu dominantně držet na zemi, čímž šance na výhru opět vyrovnal.

Závěrečné kolo bylo sice velice těsné a Bader v něm hned dvakrát skončil nedobrovolně na podlaze, ale pokaždé se dokázal velice rychle vrátit na nohy. V postoji se do Moldavskyho navíc několikrát pustil velice tvrdými kombinacemi, čímž mu způsobil několik šrámu v obličeji. Tyto momenty také nakonec velice pravděpodobně rozhodly o Baderově těsném vítězství 48-47, 48-47, 48-47, díky kterému po dvou letech obhájil pás v těžké váze.

Hned po zápase si navíc přímo do klece přišel domluvit odvetu obrovský Cheick Kongo. Jejich první zápas v roce 2019 se pro francouzského obra sice nevyvíjel moc dobře, ale nakonec skončil po šťouchnutí do oka po necelých 4 minutách bez výsledku. Vytouženou druhou šanci dostane 6. května v Paříži.

Benson Henderson vs. Islam Mamedov

Také další zkušený americký fighter Benson Henderson, jenž byl mezi roky 2012-2013 dokonce šampionem lehké váhy UFC, nenastupoval jako favorit. To bylo celkem pochopitelné, protože měl kvůli třem prohrám v řadě od Bellatoru nůž na krku a jeho soupeř, Rus Islam Mamedov, navíc před dnešní nocí neokusil 12 let žádnou porážku a držel 20 vítězství v řadě.

Hned v prvním kole ale Henderson začal prokazovat, že do starého železa rozhodně nepatří. Mamedov ho sice po opatrném začátku dokázal dostat na zem, kde se ale v lepším světle ukázal Američan, který se několikrát dostal nad svého protivníka a také se pokusil gilotinou o škrcení, které utahoval poměrně dlouho, ale Mamedova nakonec odklepat nedonutil.

I v druhé části jsme viděli hlavně grapplerské zápolení. Mamedov se pokusil o několik strhů, ale Henderson několikrát předvedl parádní obranu a jednu chvíli se ruskému bojovníkovi zvládl dostat na záda, kde se snažil o další gilotinu, která mu ale ani v tomto případě nevyšla.

Mamedovi se navíc nakonec povedl takedown ze stejné pozice, kde měl předtím Hendersona a protivníka na podlaze několikrát zasypal hodně nepříjemnou sprškou úderů. Nakonec se i on sám pokusil o škrcení (tentokrát rear-naked choke) a chvílemi to vypadalo, že bude dokonce úspěšnější, ale ani on se ve finále zdárného konce nedočkal.

Prvních devadesát sekund závěrečného kola probíhala ostrá a vyrovnaná přestřelka v postoji, kterou přerušil Mamedov, jenž skočil svému oponentovi po nohách a opět přesunul duel na zem, kde byl ale lehce úspěšnější Henderson. Ten totiž Rusovi několikrát svázal jeho pravou nohu svými vlastními spodními končetinami, kvůli čemuž sice několikrát inkasoval, ale zároveň zápas odkontroloval až do úplného konce. Bodoví rozhodčí nakonec i přes určité rozepře (jeden z nich byl na straně Mamedova) obdarovali těsným vítězstvím v poměru 2:1 na body Hendersona.

Největší překvapení večera ale přišlo posléze, kdy Henderson v pozápasovém rozhovoru oznámil, že si není jistý, zda chce ještě pokračovat. „Nevím, jestli budu ještě někdy bojovat. Říkám si, že odejít s vítězstvím, je fakt dobré.“ Zda to myslel opravdu vážně se dozvíme nejspíše v následujících měsících.

Christopher Gonzalez vs. Saad Awad

Nejkrásnější a zároveň velice rychlý moment dnešního turnaje Bellator 273 vznikl už během jednoho ze zápasu na prelims kartě. V tom se zaskvěl 30letý Christopher Gonzales, jenž loni v létě po šesti vítězstvích v řadě schytal po technickém knockoutu v prvním kole od Goiti Yamauchiho první porážku své kariéry.

Tu napravil dnes v noci proti zkušenému Saadu Awadovi (jenž během své kariéry před dneškem odbojoval 38 duell) přímo dechberoucím způsobem. Gonzalez se hned v prvních pěti vteřinách pokusil o hodně tvrdý highkick, kterým ale naprosto minul, což ale nebyl důvod vzdát to. Po půl minutě se totiž o kop na hlavu pokusil znovu a tentokrát už svůj cíl našel.

Awad se okamžitě po zásahu zřítil bezvládně k zemi a už v tu chvíli bylo naprosto jasné, že nedokáže pokrařovat. Gonzales ho přesto ještě chvíli freneticky tloukl do hlavy, což už bylo ale trochu zbytečné a rozhodčí mohl bez problému zápas ukončit ještě o kousek dříve. I tak se jednalo o parádní a velice rychlý knockout (0:35).

Gonzales tímto vítězstvím potvrdil, že není žádné ořezávátko a že se s ním v lehké váze musí opravdu počítat. Vzhledem k tomu, že navíc kromě jednoho úvodního fightu strávil zbytek kariéry v Bellatoru, kde mu momentálně patří skóre 5-1, se navíc může velice brzy stát, že bude bojovat o ty nejvyšší příčky v žebříčku.

Zdroje:  tisková zpráva - Bellator

Nejnovější články