Do Ruska nejezdíme řešit vojenskou strategii, obhajuje Tomáš Deák své setrvání v organizaci ACA

Do Ruska nejezdíme řešit vojenskou strategii, obhajuje Tomáš Deák své setrvání v organizaci ACA zdroj: FOTO: Se svolením Oktagon MMA

Tomáš Deák podepsal s organizací ACA kontrakt na další čtyři zápasy. Do Ruska jezdí kvůli penězům a atraktivním soupeřům, politickou situaci neřeší, ale přiznal, že se tam necítí dobře.

Zatímco většina domácích bojovníků by nejraději zamířila do UFC, které je i nadále skloňováno jako liga mistrů v MMA, někteří zápasníci dali přednost jiným organizacím. Třeba takový Tomáš Deák trápí soupeře v ACA, kde si od roku 2020 připsal dvě výhry a dvě porážky. Mohl se přitom dostat i do UFC. Jak prozradil v podcastu Max MMA, nabídka přišla ze strany chorvatského manažera. Moc se mu ale nezamlouvala. “Nabídl mi peníze, které byly směšné oproti tomu, co jsem měl třeba ve Fight Nights Global, nebo dokonce i v Oktagonu. Tak jsem to odmítl.”

Zato v ACA je situace zcela opačná, na odměny si tamní zápasníci stěžovat rozhodně nemohou, což opakovaně potvrdil také Michal Martínek. “Černovous” však kvůli válce na Ukrajině zvedl kotvy, jelikož mu přišlo správné ruskou organizaci opustit. Tomáš Deák naopak zůstal, politickou situaci dává stranou. “Jasně, že tam zůstávám. Když se soupeřem přijedeme na zápas, tak nevíme, co se kolem děje, nezajímáme se o to. Do Ruska nejezdíme řešit vojenskou strategii nebo něco podobného, ani tam nejdu s tím, že bych jim řekl, že to uznávám, nebo neuznávám. Prostě to neřeším.”

Deák zůstává právě kvůli nadstandardním finančním podmínkám, na které by jinde nedosáhl. Zápasením se totiž živí, nechce tedy přijít o stabilní zdroj příjmů “Dostaneme výplatu, ze které živíme své rodiny. Už jsem to říkal – jestli se někomu nelíbí, že jezdím do Ruska, ať mi zaplatí, co mi platí tam, a já odtamtud odejdu. S tím nemám problém. Živí mě to, mám tam nejlepší podmínky, jaké mi kdo nabídl, a jsem tam spokojený.” Výplata navíc musí kompenzovat skutečnost, že Deák momentálně nemá žádné sponzory. “Všechno si musím platit z vlastní kapsy.”

Věci mimo zápas zcela ignoruje. Zároveň ale přiznal, že bezprostředně vnímá nalomenou atmosféru. “Pociťuju negativní energii. Když se tam s trenérem pohybujeme, tak jsme jako dva oukropečci,” vysvětlil. Spolu s koučem se raději s nikým moc nebaví. “Je vidět, že nás asi nemusí, prostě se tam necítíme dobře.” Deák nicméně nezůstává jen kvůli penězům. “Vždycky jsem chtěl patřit mezi nejlepší bojovníky na světě, chci se porovnávat s nejlepšími na světě, chci se mezi ně řadit. Nikdy jsem to neměl tak, že to musí být UFC.” Právě v ACA může narážet na atraktivní soupeře, čehož si váží.

 

Jeden z nejúspěšnějších slovenských bojovníků momentálně dobývá zahraniční kolbiště, ale nevylučuje, že se jednou vrátí na domácí scénu. “Myslím si, že je to určitě možné. Určitě bych chtěl zabojovat i doma.” A zatím to vypadá, že by se jednoho dne mohl vrátit do Oktagonu, kde by jej fanoušci jako někdejšího šampiona zajisté uvítali s otevřenou náručí. “Už jsem byl na všemožných místech, ale nikde ve světě jsem nezažil takovou atmosféru jako v Oktagonu. Ti fanoušci, zaplněný stadion, klec a osvětlení, celý ten humbuk okolo, to jsem nikde jinde nezažil,” pochválil největší tuzemskou organizaci.

V ACA ale ještě nějaký čas zůstane, to už je nyní jasné. “Dostal jsem nový kontrakt na čtyři zápasy,” prozradil, přičemž rovnou pozval na další zápas, který se uskuteční už 24. února v běloruském Minsku. “Já už to mám potvrzené, ale ještě to nezveřejnili. A ještě čekám na soupeře.” Jméno by se měl dozvědět v nejbližších dnech.

Zdroje:  Max MMA

Nejnovější články