Japonský bojovník před údery soupeře raději utekl z ringu, rozhodčí ho okamžitě odmával

Japonský bojovník před údery soupeře raději utekl z ringu, rozhodčí ho okamžitě odmával Ring není pro MMA ideálním bojištěm, snadno se z něj dá totiž vypadnout, nebo utéct... | zdroj: Profimedia

MMA se do ringu nehodí. Japonce Yukiho Motoyu ale provazy zachránily od takřka jistého KO. Zápas přesto prohrál.

O víkendu se v Japonsku odehrála již v pořadí třicátá akce organizace RIZIN, kde v minulosti kraloval Jiří Procházka. K vidění bylo celkem 10 zápasů složených převážně z domácích bojovníků. Většina soubojů skončila na body, k vidění bylo ale také jedno hodně zvláštní ukončení.

RIZIN s ohledem na tradice a odkaz k legendární organizaci PRIDE pořádá zápasy v ringu, což s sebou pro bojovníky přináší mnohá úskalí, limituje je to v pohybu, wrestlerům znemožňuje oblíbenou práci na pletivu a hrozí také vypadnutí ven. Občas jsou kvůli tomu k vidění také dosti zvláštní situace.

Jedna taková se odehrála v zápase mezi Kentou Takizawou a Yuki Motoyou. Souboj byl ze začátku relativně vyrovnaný, ale vše se změnilo, když šel Motaya v půlce kola po jednom z úderů doslova na zadek. Dokázal se sice okamžitě opět postavit, ale Takizawa se zakousl a nepustil. Jeho soupeř byl v obrovských problémech, po jednom z úderů se mu hlava dostala za provazy. Smršť ale neustávala, a tak začal z ringu raději vylézat. Načež se ho přihlížející asistent snažil natlačit zpátky.

Vtipnou situaci, která by se v kleci nestala, naštěstí rychle ukončil přítomný rozhodčí. Motoya vůči jeho rozhodnutí nijak neprotestoval a uznal, že jasně prohrál. Takizawa si vítězstvím zajistil postup do semifinále turnaje v bantamové váze.

KO, které by se určitě stalo virálním, se málem povedlo také Yusuke Yachimu, jeho naskočenému kolenu scházelo jen málo. V Japonsku si ale připsal bonusové body za "čistě náhodnou" podobnost s nezapomenutelným knockoutem, který se kdysi povedl tragicky zesnulému Norifumi Yamamotovi. Vítězství navíc nakonec přece jen vybojoval na body.

Další akce RIZINU by se měla odehrát začátkem října, následovat pak bude nejspíše tradiční silvestrovský turnaj.

Zdroje:  Rizin

Nejnovější články