Mexický bojovník lstivě nachytal soupeře. Předstíral nezájem a najednou přišlo KO v poslední sekundě

Mexický bojovník lstivě nachytal soupeře. Předstíral nezájem a najednou přišlo KO v poslední sekundě Sergio Cossio předstírá nezájem a odchází od svého soupeře, kterého zakrátko na to knockoutoval. | zdroj: Getty Images

Většina zápasů se nevyhrává silou, ale hlavou. To předvedl MMA bojovník Sergio Cossio, který přechytračil svého soupeře v poslední vteřině zápasu.

MMA není jen o tom, kdo je silnější, rychlejší nebo techničtější. Často vyhraje chytřejší bojovník, který dokáže toho druhého vlákat do pasti nebo jej přelstít. Jedna taková lest se nedávno podařila mexickému bojovníkovi Sergiu Cossiovi, který se střetl s Edgarem Delgadem na turnaji organizace Lux Fight League a díky své vychytralosti mohl slavit výhru na KO.

Do konce prvního kola zbývalo jen několik vteřin a Cossio měl svého soupeře „na lopatě“. Rozdával mu z horní pozice half-guardu lokty a údery, ale Delgado ukázal, že je z tvrdého těsta a Cossiovi bylo zřejmé, že takhle jej neukončí.

Z ničeho nic se tak Cossio najednou zvedl a jakoby od Delgada odcházel. Ten byl podobně jako rozhodčí trochu zmatený, proč od něj Cossio ustupuje a nevěděl, jestli se má postavit na nohy. Rozhodčí váhala, jestli má zápas na moment přerušit a dovolit Delgadovi se postavit, ale jelikož už byli oba dva borci od sebe poměrně daleko a Cossio nevypadal, že by na zvedajícího se soupeře chtěl dorážet, nechala souboj pokračovat.

A tento moment zaváhání ze strany rozhodčí umožnil Cossiovi dokonání lsti. Komentátor zápasu vzápětí  poznal, že Cossio chce svého soupeře napadnout právě když se bude zvedat, ale myslel si, že to ví také Delgado: „Ne, nechce se nechat nalákat do pasti,“ uvažoval nahlas do mikrofonu. Jenže v tom se Delgado přece jen začal zvedat a Cossio se na něj vrhl s nabitým zvedákem, kterým jej poslal zpět na zem, tentokrát už ale v bezvědomí. Stihl to přesně v poslední vteřině prvního kola a díky své lsti a tvrdé pravačce mohl slavit vítězství.

V MMA se podobná taktika tu a tam objeví. Asi nejznámější je KO Scotta Smithe, který dostal úder na játra, po kterém se s bolestí chytil za břicho a předklonil. Jeho soupeř Pete Sell se na něj vrhnul v úmyslu jej ukončit, ale v tom Smith vypálil tvrdý pravý hák na bradu soupeře, kterým jej poslal spát. Nakonec Smith přiznal, že bolest nepředstíral, ale že zvládl sebrat síly na jeden poslední úder, který mu vyšel.

Stejnou taktiku zvolil také těžkotonážní šprýmař Derrick Lewis, který se po kopu na břicho od Juniora Dos Santose bolestivě předklonil, ale když k němu JDS opatrně přišel, trefil jej pravačkou na bradu. Sice se mu nepodařilo jej ukončit, ale tuhle ránu brazilský bojovník určitě cítil.

 

 

Zdroje:  mmajunkie.com , mmamania.com

Nejnovější články