Očekávaný titulový souboj o milion dolarů skončil kvůli ošklivé srážce hlav nakonec bez vítěze

Očekávaný titulový souboj o milion dolarů skončil kvůli ošklivé srážce hlav nakonec bez vítěze Titulový souboj mezi Andersonem a Nemkovem skončil kvůli hlavičce bez vítěze. | zdroj: Getty Images

Corey Anderson sahal po vítězství, šampionském pásu i obřím bonusu, ale nakonec odcházel z klece s prázdnýma rukama a notně rozzlobený.

Finále Grand Prix polotěžké váhy Bellatoru, kde se mezi nynějším šampionem Vadimem Nemkovem a veteránem z UFC Corey Andersonem bojovalo o titulový pás a také o pohádkovou prémii jednoho milionu dolarů, nabízelo poměrně slušnou podívanou. Ta však musela být bohužel kvůli nepříjemnému momentu ukončena.

První kolo patřilo jednoznačně Nemkovovi, který byl neustále v pohybu a svého protivníka každou chvíli zasahoval tvrdými údery a kopy. Anderson se dlouho pokoušel kontrovat, ale chyběla mu přesnost a tak se několikrát pokusil dostat souboj na zem. Ani to se mu však vůbec nedařilo a z jeho výrazu byla patrná lehká frustrace.

Ve druhém kole zařadil Anderson vyšší rychlost a dobrou kombinací zatlačil oponenta až k pletivu, odkud ho po krátké přetlačované dostal na podlahu, kde se ho okamžitě snažil utlouct. Nemkov, jemuž se objevil na nose krvavý šrám, se z této nepříjemné situace pokoušel vykroutit, seč mu síly stačily, a na nohy se nakonec po vyčerpávajícím výkonu dostal, ale prakticky vzápětí se ozval gong ohlašující konec této části.

I ve třetím kole jsme mohli sledovat velikou dominanci Andersona, který si toužil dokráčet pro svůj premiérový šampionský pás v MMA. Nemkova po další sérii úderů znovu dostal takedownem na zem a celou rundu ho opravdu nepříjemně tloukl. Chvílemi to vypadalo, že má Anderson k vítězství opravdu blízko, ale patnáct sekund před koncem prostřední rundy došlo k avizovanému nepříjemnému momentu.

Anderson, jenž do svého soupeře posílal jeden ostrý loket za druhým, naráz minul a dal Nemkovovi hodně tvrdou hlavičku, která je v MMA zakázaná. Rozhodčí si toho ihned všiml, zápas přerušil a následně ukončil. Duel byl nakonec označen i přes veliké Andersonovi protesty jako bez vítěze, takže šampionský pás stále zůstává Nemkovovi a obří prémie je, alespoň prozatím, bez majitele.

Oba bojovníci společně se svými týmy sice v kleci ještě chvíli vášnivě diskutovali, ale krátce po vyhlášení opustili bez jakéhokoliv vyjádření klec. Anderson při odchodu působil hodně naštvaně a mezi fanoušky si ještě zakřičel, že on je pravým šampionem. Je téměř jasné, že se tato situace bude ještě prošetřovat, ale vzhledem k tomu, že Corey velice pravděpodobně opravdu nechtěně porušil pravidla, tak se zřejmě nic  měnit nebude a pravděpodobně dojde na odvetu.

Zdroje:  tisková zpráva - Bellator

Nejnovější články