Šampion v boxu bez rukavic schytal takové bití, až to vypadalo, že mu narostla druhá hlava

Šampion v boxu bez rukavic schytal takové bití, až to vypadalo, že mu narostla druhá hlava Mark Irwin a Julio Tanori | zdroj: FOTO: se svolením BYB Bare Knuckle Extreme

Box bez rukavic rozhodně není sportem pro každého, Američan Mark Irwin ale ukázal, že je z jiného těsta, když dokázal zápas dotáhnout do konce i s obřím hematomem na hlavě.

Box "holých kloubů" zažívá v posledních letech doslova renesanci a nabývá na popularitě. O víkendu se v americkém Coloradu konal turnaj organizace BYB Extreme Bare Knuckle Fighting Series, kterému vévodily hned tři titulové bitvy. Největší pozornost si ukradla hned ta první, v níž šampion lehké váhy Mark "Žralok" Irwin bránil pás před Juliem Tanorim.

Oba dva měli v bare knuckle na kontě shodně po třech zápasech a žádnou prohru. Agresivněji do společného souboje vlétl Tanori, který hned první kombinací poslal Irwina do počítání. Ten ale nebyl nijak výrazně otřesen a následně srovnal se soupeřem krok. Řežba pokračovala ve vysokém tempu. Ve třetím kole pak Irwin oplatil protivníkovi knockdown, Tanori se sice ze země zvedal na první pohled dost neochotně, nakonec ale pokračoval.

Ačkoliv se zápas zdál být celkem vyrovnaný, co se týče způsobeného poškození, měl jasně navrch Tanori. Irwinovi z ucha tekla krev a na levé straně jeho hlavy jako by pozvolna vyrůstala druhá. Takový hematom se jen tak nevidí a působilo to opravdu nebezpečně. Přivolaný lékař ale usoudil, že není problém pokračovat. Nakonec jsme tak viděli plných šest tříminutových kol.

Z vítězství na body se nakonec radoval teprve jednadvacetiletý Tanori, který se tak stal nejmladším šampionem v historii organizace. Doufejme jen, že Irwina ihned po zápase odvezli na kontrolu do nemocnice. Podobné hematomy sice vypadají hrozivě, ale většinou naštěstí nemají dlouhodobé následky. Své o tom ví třeba Joanna Jedrzejczyk, Jerome Le Banner či Mark Hominicks.

Celý zápas Irwina s Tanorim, potažmo kompletní turnaj BYB, můžete zhlédnout na oficiálním youtubovém kanále organizace ZDE.

Zdroje:  mmamania.com

Nejnovější články