Senegalský obr hlásí návrat! V dubnu ho prověří několikanásobný mistr světa v BJJ

Senegalský obr hlásí návrat! V dubnu ho prověří několikanásobný mistr světa v BJJ Oumar "Reug Reug" Kane | zdroj: FOTO: se svolením ONE Championship

Omar „Reug Reug“ Kane bude chtít na turnaji One: Reloaded napravit své zaváhání z loňského roku. Bude si ale muset poradit s excelentním grapplerem Marcusem Almeidou.

Většina duelů na duben už je dávno naplánována a bojovníci tak pomalu finišují s tréninkovými kempy. I tak se ale stálé objevují novinky, které nám už tak zajímavý měsíc ještě více ozvláštňí. S tou poslední přišel server MMA Fighting, jenž odkryl, že se v rámci největší asijské organizace ONE Championship vrátí po roce do oktagonu africký obr Oumar „Reug Reug“ Kane.

120kilový Reug Reug pochází se Senegalu, kde se dlouhou dobu velice úspěšně věnoval tamní formě wrestlingu a několikrát se dokonce stal národním šampionem. Do smíšených bojových umění vstoupil v roce 2019 a první tři zápasy zvládl téměř ukázkově, protože všechny své soupeře utavil enormní silou a pokaždé zvítězil technickým knockoutem.

V jeho posledním duelu v dubnu 2021 ale narazil na Bělorusa Kirilla Grishenka, který ho na konci druhého kola zasáhl do oblasti krku. Reug Reug si začal stěžovat na dýchací potíže a nakonec ze zápasu odstoupil, takže musel zkousnout první porážku svojí kariéry. Nyní dostane šanci na reparát, ale rozhodně se nebude jednat o žádnou jednoduchou záležitost.

V kleci se totiž utká s Marcusem „Buchechou“ Almeidou. Ten dlouhou dobu patřil mezi největší hvězdy v brazilském jiu-jitsu, ve kterém odbojoval neuvěřitelných 142 zápasů a získal mnoho titulů mistra světa, díky čemuž byl také uveden do tamní síně slávy. Od loňského roku začal své excelentní grapplerské schopnosti ukazovat také v MMA. Zde zatím nastoupil proti dvěma protivníkům a oba donutil submisí odklepat už v prvním kole.

Čeká nás tedy střet dvou velice dobrých zápasníků a také porovnání naprosté síly s vybroušenou technikou. Která ze stran nakonec bude tou šťastnější se dozvíme už 22. dubna, kdy odstartuje turnaj s názvem ONE: Reloaded, jenž bude vysílán zdarma na YouTube.

Zdroje:  MMA Fighting

Nejnovější články