Střet obrů bude! Pudzianowski se v říjnu konečně dočká zápasu se 140kilovým Senegalcem

Střet obrů bude! Pudzianowski se v říjnu konečně dočká zápasu se 140kilovým Senegalcem Souboj obrů. Pudzianowski versus Bombadier | zdroj: FOTO: Se souhlasem KSW

Bývalý nejsilnější muž světa Mariusz Pudzianowski si to na turnaji KSW 64 rozdá se Serignem Ousmanem Diou.

Polská KSW, jež je jednou z největších evropských MMA organizací, lákala na jaře tohoto roku na velice zajímavý zápas. V něm se měl utkat bývalý pětinásobný nejsilnější muž světa a miláček domácích fanoušků Mariusz Pudzianowski se senegalským zápasníkem Serignem Ousmanem Diou. Vzhledem k váze a velikosti obou borců byl tento duel nazýván soubojem obrů.

Nakonec k němu ale bohužel nedošlo, protože v den fightu postihl Diu akutní zánět slepého střeva a musel být převezen do nemocnice. Pudzianowski tak nakonec nastoupil s Nikolou Milanovičem, pro kterého se jednalo o debut v MMA a podle toho to také vypadalo. Mariusz s ním neměl žádné slitování a k zemi ho poslal už po 70 vteřinách.

Nyní to vypadá, že se střetnutí Pudzianowskiho s Diou dočkáme. Včerejší oficiální twitterový účet organizace totiž odhalil, že se tito obři představí na turnaji KSW 64, který je naplánovaný na 23. října v aréně v polské Lodži a bude se jednat o hlavní zápas.

Pudzianowski se MMA věnuje už od roku 2009 a přesto, že nikdy nepatřil mezi elitu, musí se mít před ním soupeři na pozoru. Polák umí rozdávat neskutečně tvrdé údery, o čemž svědčí také jeho statistiky – z 15 vítězství jich získal rovnou 10 pomocí KO/TKO. V posledním zápase proti Lukaszi Jurkowskimu navíc ukázal, že má i velice slušné kardio a nemá problém aktivně bojovat i více kol.

Ousmane Dia, který je známý především díky své přezdívce „Bombardier“, je se svými 140 kilogramy neskutečný pořízek. Tento bývalý senegalský wrestler se dokázal velice rychle aklimatizovat také v MMA, kde má zatím odbojované „pouze“ dva zápasy, ve kterých měl s protivníky ale velice rychlou vyřídilku. Oba soupeře ukončil pomocí TKO a delší z duelů trval jen 72 sekund.

Zdroje:  tisková zpráva - KSW

Nejnovější články