"Joker" Ilič vysvětlil nevybíravý trashtalk a pochválil české fanoušky. Jaká ho v Oktagonu čeká budoucnost?

"Joker" Ilič vysvětlil nevybíravý trashtalk a pochválil české fanoušky. Jaká ho v Oktagonu čeká budoucnost? Karlos Vémola vs. Aleksandar Ilič | zdroj: FOTO: Se svolením Oktagon MMA

Aleksandar Ilič se v posledních týdnech postaral o pořádný poprask ve snaze rozhodit Karlose Vémolu. Silná slova mu nakonec příliš nepomohla, ostrý trashtalk ale podle “Jokera” byl na místě, užil si i bučení fanoušků.

“Nejsem žádný hlupák. Vím, kdo je Karlos, vím, že je to skvělý a zkušený bojovník, je tady z nějakého důvodu. Ale je to tak, jak to je, jde o byznys. Pokud chcete promovat zápas, lidé se musí bavit. Lidé, kteří MMA sledují, vědí, kdo je, zajímají je dovednosti. Ale běžní lidé potřebují nabuzení, napětí,” vysvětlit po zápase na tiskové konferenci. Srbský postojář se skutečně postaral o velký humbuk, byť dle mnohých fanoušků dalece překročil únosnou mez.

Ačkoli v souboji Vémolu nedokázal výrazněji ohrozit, s výkonem je spokojen. V této souvislosti poukázal na váhový rozdíl. “Myslím, že Karlos v zápase poznal, že jsem si nepřišel hrát. I když jsem byl na zemi, tak mi to bylo jedno, sekal jsem tam zespoda lokty, byla to zábava. Ale Karlos je opravdu silný,” řekl a dodal, že v den zápasu vážil "pouze" 94 kilogramů. Patří tedy spíše do střední váhy, jedním dechem však dodal, že se nehodlá na nic vymlouvat. “Dnes vyhrál ten lepší, k porážce se postavím jako chlap.” Sluší se dodat, že od Karlose vyfasoval opravdu nepříjemné údery loktem, které v obličeji zanechaly výrazné šrámy. “Ty brýle mám kvůli tomu, že mám doma dvě krásné holky, nechci aby viděli rozmláceného tátu.”

Ilič zmínil, že měl Vémola velkou výhodu domácího prostředí, zná promotéry, lidi z produkce, je důležitý pro celou organizaci a má na své straně i fanoušky. I proto se snažil zápas vyhrotit. Karlosovi se zkrátka chtěl dostat pod kůži a trochu ho vykolejit. To ale neznamená, že by ho nerespektoval. “Respektuji všechny lidi, kteří tu sedí u stolu, protože máme všichni stejný cíl. Jsem moc rád, že mohu zajistit rodinu jako profesionální bojovník.”

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený OKTAGON MMA (@oktagonmma)

Před zápasem často zaznívalo, že si "Joker" titulovou šanci nezaslouží, že jde pouze o jakýsi dáreček, s nímž Karlos nebude mít žádnou velkou práci. To ale odmítl a poukázal na Vémolovy předchozí soupeře, kteří podle něj pro zápas udělali mnohem méně, ať už jde o promo, komunikaci s fanoušky či samotný výkon v kleci. Jedinou výjimkou je podle něj Attila Végh. Aleksandar si cení možnosti být součástí Oktagonu. “Opravdu si vážím toho, že tady mohu být, budu tady rád bojovat. Udělám vše, co bude v mých silách, abych organizaci zpromoval, abych předvedl atraktivní zápasy.”

Promotér Ondřej Novotný ostatně již potvrdil, že s Iličem počítá i do budoucna. Podle něj by klidně mohl zůstat v polotěžké váze, může se ale stát, že se přesune do střední. “Výzvy jsou v obou kategoriích. Myslím, že Pirát křičel, Patrik Kincl také říkal, že je to jednoduchý borec. Já si to nemyslím, je to skvělý kluk, bere jakoukoliv výzvu, možná je na čase sám sebe trochu vybudovat, získat dvě vítězství, dostat se na kraj první stovky a v jedné nebo druhé váze začít čeřit vody.”

"Joker" sice během nástupu musel poslouchat bučení a pískot, jelikož většina lidí držela palce Vémolovi, i tak ale vyseknul fanouškům obrovskou poklonu. “I když fanoušci nebyli na mé straně, tak jsem si to moc užil, cítil jsem tu atmosféru. Češi mají opravdu zapálené fanoušky, trochu závidím, protože v Srbsku sice MMA rychle nabírá na popularitě, ale tady v Čechách je to něco jiného, úplně jiná úroveň.”

Zdroje:  Youtube Oktagon MMA

Nejnovější články