Jsem pro ně jenom pytel, vždyť ani nejsem v první desítce, postěžoval si Matavao před zápasem s Vémolou

Jsem pro ně jenom pytel, vždyť ani nejsem v první desítce, postěžoval si Matavao před zápasem s Vémolou Al Matavao | zdroj: FOTO: Se svolením Oktagon MMA

Sobotní zápas Karlose Vémoly z mnoha důvodů vzbuzuje velké rozčarování. Nyní vyšlo najevo, že ani Al Matavao pořádně nechápe, proč byl vybrán jako další soupeř pro “Terminátora”.

Al Matavao v posledních dvou zápasech v Oktagonu zabodoval, poradil si s Pavlem Salčákem, poté překvapivě sestřelil experta na knockouty Marka Mazucha. Tři předchozí zápasy přitom prohrál. Štěstí se na něj usmálo až ve chvíli, kdy do přípravy začlenil návštěvy dalších gymů, podíval se například do vyhlášeného podniku Xtreme Couture v Las Vegas, kde nabral nové zkušenosti od těch nejlepších bojovníků v MMA branži.

Bude to ale stačit na Vémolu? Podle bookmakerů a sázkařů zřejmě ne, kurz na Matavaa napovídá, že půjde do zápasu jako totální outsider. Tím se však moc netrápí. “Pokud porazím Karlose, hodně mě to posune, je to skvělá příležitost,” řekl v rozhovoru s Dylanem Bowkerem. Do boje jde s dobrým nastavením, je přesvědčen, že duel může dotáhnout do zdárného konce. “V České republice je to velká hvězda, to pro mě ale nic neznamená. Nezáleží na tom, kdo proti mě stojí, je to jen člověk.” Vémola zase naznačil, že je pro něj Matavao pouze malá zastávka na cestě za odvetou s Patrikem Kinclem, nepřipouští si, že by ho něčím mohl překvapit. “Je to trochu nezdvořilé, v podstatě mě přehlíží. A to mě motivuje k tomu, abych ho ukončil.”

Samojec s organizací zjevně ani nerozebíral, co by se stalo, pokud by v Liberci zvítězil. Zápas se sice odehraje v domluvené vaze do 89 kilogramů, skalp jedné z největších hvězd naší scény by ale mohl posloužit jako pádný argument v debatě o dalším titulovém vyzyvateli. S tím ale evidentně vůbec nikdo nepočítá. “Vlastně ani neznám jejich plány. Podle mě jsem pro ně jen pytel, který chtějí předhodit Karlosovi, aby si připsal další výhru před titulovým zápasem.”

Není žádné tajemství, že je zápas silně kritizován. Mnozí jej vnímají jako zcela zbytečný duel, který nedává smysl, často zaznívá, že se zvyšuje riziko dalšího zranění českého “Terminátora”, což by samozřejmě znovu zkomplikovalo odvetu s Kinclem. Ostatně ani Matavao nechápe, proč si ho promotéři vybrali. “Nevím, co se to děje. Ale je to neúcta k celé divizi, vždyť ani nejsem v nejlepší desítce. Oni si mě ale i tak vybrali, abych bojoval s Karlosem. Proč si nevzali někoho z první desítky? A proto si myslím, že jsem pro ně jenom pytel.”

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený OKTAGON MMA (@oktagonmma)

Politika kolem sestavování zápasů však Matavaa trápit nemusí. Sám je nakonec přesvědčen, že v Liberci může překvapit. “Neexistuje nic takového jako zahřívací zápas. Bitva je prostě bitva. Stojíš přede mnou, tak tě vypnu.” Vémola na něj navíc evidentně neudělal kdovíjaký dojem. “Sice porazil hodně dobrých bojovníků, ale to nic nemění na tom, že je to jednorozměrný zápasník.” Dle jeho názoru ani nepředvádí příliš atraktivní výkony. “Je to prostě svalnatý wrestler. Naběhne na tebe, sundá tě na zem a tam se tě pokusí ukončit. Na tom není nic ohromujícího.”

Karlos v hodnocení svého soupeře zmínil jeho souboj s “Pirátem”, který ho bez větších problémů dokázal položit na zem. Matavao nicméně upozornil, že toto měřítko nyní neplatí, protože tou dobou měl jisté problémy s fyzičkou, v kleci se hlavně snažil přežít. Na Karlose je podle všeho připraven mnohem lépe. Navíc věří, že má zbraně, které na něj budou fungovat. “Mám lepší techniku, celkově jsem lepší bojovník.”

Pokud by se Samojec skutečně trefil, pak by se zřejmě postaral o největší překvapení v historii Oktagonu. Zda se mu podaří šokovat domácí scénu, to se dozvíme v sobotu večer. Přímý přenos začne v 17:15 na stránkách Oktagon.tv.

Zdroje:  Dylan Bowker - YouTube

Nejnovější články