Mladý talent Tichota už myslí na titul Oktagonu, na Ivana Buchingera prý zbraně má

Mladý talent Tichota už myslí na titul Oktagonu, na Ivana Buchingera prý zbraně má Jakub Tichota krátce po výhře na turnaji Oktagon 28 | zdroj: FOTO: Se svolením Oktagon MMA

Dosud neporažený Jakub Tichota si připsal už třetí výhru v řadě a pomalu si klestí cestu žebříčkem pérové váhy. Sám věří, že ji zakončí titulovou bitvou, na Ivana Buchingera si ostatně brousí zuby už nyní.

 

 

Velká naděje českého MMA se naposledy představila na turnaji Oktagon 28. Risto Dimitrov velký tlak ze strany Jakuba Tichoty nevydržel, rozhodlo se už v prvním kole. Mladý bojovník v rozhovoru s Ondřejem Novotným potvrdil, že si zápas pořádně užil. “Dobrý zápas, dobrá zkušenost. Přes první kolo se to nedostalo, to jsem byl rád,” řekl s tím, že si dovolil výsledek predikovat v rozhovoru s Kateřinou Klinderovou, takže byl rád, že se trefil.

“Soupeř byl držák. Těch úderů tam padlo hrozně moc, ale nějak to ustál. Nevím, jestli se teď vůbec může pořádně nadechnout,” prohlásil v žertu. “Šlo slyšet sípání, říkal jsem si, že by bylo cool, kdyby odplácal údery na žebra, tak jsem do nich ještě víc třískal, ale fakt držel,” popsal náročné setkání s houževnatým Makedoncem.

V kleci se Tichota sice zdržel poměrně krátkou chvíli, zápas byl ukončen v čase 3:42, údajně ale stihnul rozdat obdivuhodných 210 úderů. Jak sám dodal, necítil se být unavený, byl připraven pokračovat v dalších kolech. “Hlídal jsem si, abych se nepřepálil, nebyl jsem vyšťavený. Hlídal jsem také, jak je na tom on, abych na tom pak nebyl hůř.”

Svěřenec Andrého Reinderse je znám tím, že věnuje hodně času práci s dechem. V rozhovoru zmínil, že se dnes velmi často řeší strava, suplementace a další věci, způsob dýchání je ale většinou opomíjen. Přitom jde o klíčovou záležitost, a to nejen v životě bojovníka. Jako příklad uvedl práci s bránicí, která může napomoci správnému držení těla, zmínil také dýchání nosem, to zase usnadňuje hospodaření s kyslíkem, což se pak v kleci samozřejmě hodí.

 

Jakub nyní vyhlíží svůj čtvrtý zápas mezi profesionály. Soupeře už zná, prověří ho polský bojovník Dawid Kareta, který je v Oktagonu zatím neporažen.

“Určitě ho nepodceňuji. Víme, že je to takový diesel, který jede neustále, je to takový tvrďák. Navíc vypadá jako inteligentní kluk. Přijde mi, že už má jméno, v Oktagonu to má 2-0, celkové skóre má 4-1. Je to zápas, který má smysl pro naše kariéry i pro fanoušky.”

Tichota věří, že na soupeře mají připraveny ty správné zbraně, takže pomstí týmové kolegy z Reinders MMA, kteří mu bohužel podlehli (Tadeáš Růžička a naposledy na Štvanici také Petr Gabal).

Zatím není známo, kdy se duel uskuteční, Jakub by se ale rád ukázal ještě letos, ideálně na turnaji koncem prosince, kde dojde i na souboj o titul ve střední váze mezi Samuelem Krištofičem a Karlosem Vémolou. Další plány “Chimp” zatím nemá. Z rozhovoru ale vyšlo najevo, že míří opravdu vysoko a těší se na velké výzvy. “Vždy se soustředím na ty zápasy, které budou, takže nyní na Karetu. Ale titulový zápas chci, o tom žádná.”


Mladý talent by navíc okamžitě skočil také po nabídce na souboj s Ivanem Buchingerem. “Na Ivana bych se těšil. Věřím, že bych měl i zbraně, kterými bych ho mohl porazit, vystřídat generaci. Zároveň mě láká to, že je Ivan zápasník světové úrovně, už má prestiž nejen tady, ale i všude ve světě. Kdybych ho porazil, bylo by to obrovské haló. Ale myslím si, že schopnosti mám, těším se na tenhle zápas.”

Zdroje:  YouTube - Oktagon Majk

Nejnovější články