Organizace RFA v sobotu představí první velký turnaj. Co se chystá na Grand opening?

Organizace RFA v sobotu představí první velký turnaj. Co se chystá na Grand opening? Zahřívací turnaj organizace RFA | zdroj: FOTO: Se svolením RFA

Promotéři RFA budou chtít v sobotu ukázat, že na domácí scéně vyrostla další silná organizace, s níž se zkrátka musí počítat. Čím chtějí zaujmout fanoušky bojových sportů?

Hned v rámci prvního velkého turnaje řešili promotéři poměrně zásadní problémy. Z karty totiž museli vyškrtnou hned několik zápasníků, za něž na poslední chvíli hledali náhradu. Asi největší ztrátou je Leo Brichta, který je považován za jednu z hlavních tváří, ale koncem minulého týdne si bohužel poranil nohu. Na turnaj sice dorazí, dění v oktagonu ovšem bude sledovat pouze z vnější strany klece. Za Brichtu zaskočí Jan Veselík, jenž doposud sbíral zkušenosti hlavně mezi amatéry, byť dokázal vyhrát mistrovství Evropy. Bude stačit na motivovaného Brazilce Arthura Limu? Černý pás z juda se mu zřejmě bude hodit.

Duel Šach vs. Kratochvíla byl úplně zrušen, zde se totiž zranili oba borci. Komplikace nastaly také v případě Mariana Dimitrova, toho nahradí Brazilec Cleber Souza se zkušenostmi z ACA či RCC. Síly změří s Mateuszem Rybákem z Polska.

Pojďme si ale představit největší hvězdy celého galavečera. Hlavní zápas obstará nový úlovek RFA, Milan Ďatelinka, kterého přivítá 36letý Srb Nenad Avramovic. “Mr. Comeback” přiznal, že soupeře nijak zvlášť nestudoval, v tomto ohledu spoléhá na trenéry. Avramovic je znám jako šikovný zemař, možná tedy dojde na grapplerské výměny.

MMA zápasy budou proloženy postojářskými duely, vyhrocenou podívanou slibuje Sebastián Fapšo. Do klece si jde pro další knockout, soupeře zajisté bude chtít rozhodit už během staredownu. Bernard Plavec je však na podobné situace připraven, sebevědomí mu dodává například úspěch z RCC, kde v K-1 porazil Igora Kurganského. Z dalších zápasů v postoji je třeba zmínit Jakuba Kadáše, který si po návratu z Thajska brousí zuby na špičkového thaiboxera z Maďarska - Dominika Bereczkiho.

Vraťme se ale k MMA. Do oktagonu vstoupí také Miroslav Brož, další důležitá akvizice ze strany RFA. I pro něj museli promotéři hledat náhradu, za Adama Horvátha a nakonec sehnali Mauricia Otaloru z Kolumbie. Shodou okolností byl v přípravě na jiný zápas a měl by tedy být ve formě. Sluší se ale dodat, že nyní táhne šňůru pěti porážek v řadě. Po Brožovi do klece vstoupí Jozef Wittner, který se po dvou měsících od zápasu ve Španělsku chystá na Martina Kalucze.

Chybět nebudou ani dámské souboje, první zápas mezi profesionály netrpělivě vyhlíží svěřenkyně Andrého Reinderse, Pavla Kladivová, přičemž to samé platí i pro její soupeřku Elinu Tauber. V Domluvené váze do 51,5 kilogramu se pak představí Natália Grmanová a Beata Juhasz.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený RFA (@realfight.arena)

Organizátoři plánují galavečer trochu okořenit a podtrhnout tak důležitost prvního oficiálního turnaje. Bratislavská NTC aréna zažije takzvanou half-time show, účast přislíbili Kali, Tina, Sergei Barracuda, Alan Murin nebo Laci Strike. Bohatý program se připravuje i na páteční veřejné vážení, které začne ve 14:00 hodin v obchodním centru Eurovea. Galavečer můžete sledovat v sobotu od 17:00 hodin na stránkách Realsport.tv, těšit se můžete také na Davida Dvořáka, který se zhostí role komentátora.

Zdroje:  Real Fight Arena

Nejnovější články