Prelims na Oktagonu Prime 3 ukázaly svělé zápasy a všechny skončily před limitem

Prelims na Oktagonu Prime 3 ukázaly svělé zápasy a všechny skončily před limitem zdroj: Oktagon MMA FB

Hašková, Tichota, Brichta a další předvedli před hlavní kartou turnaje skvělé zápasy. Přečtěte si, jak probíhaly.

Lukáš Dvořák vs. Pavol Langer

Zápas mezi skvělým postojářem a thaiboxerským šampionem Lukášem „Luki Fuki“ Dvořákem a výborným zemařem Pavolem Langerem.

Zápas začal opatrně a borci se první minutu spíše jen oťukávali. Dvořák dal Langerovi dva direkty, které mu očividně nechutnali a borci šli do klinče. Nakonec Langer Dvořáka dostal na zem, dal mu několik úderů, ale Dvořák se zvedl a sám dostal Langera na zemi. Velice vyrovnané kolo.

Ve druhém kole si Langer došel pro klinč, dostal Dvořáka na zem a dostal se mu na záda. Tam „Luki Fuki“ udělal chybu, na okamžik odkryl svůj krk. Toho Langer hned využil a nasadil mu rear naked choke. Dvořák odklepal a připsal si tak první porážku v jeho MMA kariéře.

Vítěz: Pavol Langer – Submise (rear naked choke)

Eva Borodáčová vs. Ivy Hašková

Finále Projektu Y, kde se čtyi dívky, které nikdy MMA nedělaly, rozhodly kompletně změnit svůj život a vstoupit do profesionálního oktagonu. se pod vedením nejlepšíchFinále projektu Y. Před rokem se čtveřice dívek rozhodla Pod vedením nejlepších českých trenérů postupně objevovaly krásy i útrapy nejnáročnějšího sportu a staly se profesionálními bojovnicemi. Borodáčová trénovala i s Machem Muradovem a v premiéře porazila Kateřinu Klinderovou po třech kolech na body. Ivy o svou soupeřku přišla kvůli zranění, a také se v kleci střela s Klinderovou. Té uštědřila tvrdé KO a ukázala, žes André Reindersem udělala velké pokroky. Nyní se dočkáme vyvrcholení dlouhého projektu, který vzbudil velký zájem fanoušků. Ať pozitivní či negativní,všichni si na reality show udělali vlastní názor a nyní čekají, jak dopadne finálový duel.

Zápas začal hodně zostra a holky do sebe nastoupily zběsilými údery. Sice šlo vidět, že nejsou profesionálky, ale co neměly v technice a taktice, to vynahradily srdcem. Navíc Ivy Hašková ukázala talent a dařilo se jí zasazovat více úderů a několikrát Evu Borodáčovou tvrdě trefila svou zadní rukou i zadním loktem. Eva se nepřestávala rvát a pořád se snažila Ivy trefit a několikrát své soupeřce vrátila její tvrdé rány zpět. Nakonec ale od Ivy dostala tvrdou zadní na čelist a šla k zemi. Ivy Hašková potvrdila svůj velký talent a možná se i od Oktagonu dočká profesionální smlouvy.

Vítěz: Ivy Hašková – KO

František Fodor vs. Aziz Dauliatov

Oba zápasníci se v postoji cítili velmi dobře a oba měli v prvním kole dobré momenty. Menší Fodor se snažil tlačit a Dauliatov se snažil využívat své výškové převahy. Ani jeden však nechce tomu druhému ustoupit, ale o něco větší kontrolu oktagonu si drží Dauliatov. Fodor je na nohou velice lehký a má krásný pohyb. Daří se mu trefovat Dauliatova svým levým hákem i lowkicky, Dauliatov zase používá spíše svoji tvrdou zadní ruku a snaží se prošlapovat Fodorovi kolena. První kolo bylo velice vyrovnané.

Druhé kolo začalo stejně, ale Fedor z ústupu trefuje levým i pravým hákem Dauliatova a tomu to očividně nechutnalo. Fodor si získal Dauliatovův respekt a taky mu vzal trochu vítr z plachet. Další přesný levý hák otevírá Azizovi nos a jeho bílé trenýrky začínají být červené. Aziz dává pěkný highkick, ale Fodor kontruje povedeným pravým hákem. Koncem druhého kola Fodor v přestřelce umisťuje krásný levý hák přímo na soupeřovu čelist a posílá jej na zem. Pár ran navíc a rozhodčí správně usoudil, že to už stačí a zápas ukončil. František Fodor zvítězil krásným TKO.

Vítěz: František Fodor – TKO

Leo Brichta vs. Daniel Hodor

Zápas mezi skvělým postojářem Brichtou a skvělým zemařem Hodorem sliboval zajímavý střet stylů a dostalo se nám skvělého souboje. Borci se ze začátku dostali do thajského klinče a Brichta dal Hodorovi několik kolen. Jakmile se klinč roztrhl, trefil Brichta Hodora nádherným levým highkickem a posadil jej na zadek. Následnou smršť úderů Hodor přežil a dostal Brichtu do guardu, ale i tak jej Brichta na zemi neustále zasypával svými lokty a tvrdými údery. Ke konci kola se Hodorovi povedlo postavit, ale v postoji mu Brichta naložil snad ještě víc.

Druhé kolo zase ukázalo, že v postoji je pánem Leo Brichta, ale Hodorovi se dařily ustát i jeho nejlepší rány a polský borec i přes rány pořád vyvíjel tlak. Nakonec se oba dostávají na zem a Hodor nasadil Brichtovi armbar, který byl hodně těsně od ukončení. Brichtovi se ale podařilo z armbaru vysmeknout a nakonci kola poslal Hodorovi několik tvrdých ran z mountu.

Třetí kolo začal Brichta dalším povedeným highkickem (asi už pátým) a Hodor konečně zavrávoral. Brichta přidal pár háků a poslal Hodora na zem. Netrvalo dlouho a Brichta donutil svými údery rozhodčího, aby zápas ukončil.

Vítěz: Leo Brichta - TKO

Michal Konrád vs. Jakub Tichota

Jakub Tichota šel do svého prvního profi zápasu, ale o žádného začátečníka se nejedná. Má za sebou 50 amatérských zápasů a zkušeností více, než mnoho profesionálů. Michal Konrád je, co se týče profesionálního oktagonu mnohem zkušenější, ale po sérii porážek potřeboval vyhrát.

Tichota na Konráda naběhl, ale ten jej zakontroval hezkým double leg takedownem a dostal jej na zem. Tam se Tichota snažil o armbary a o triangly, ale Konrád mu z nich vždy dokázal utéct. Přitom Jakub Tichota sežral několik nepříjemných ran a jeden z loktů od Konráda našel svůj cíl na Tichotově obličeji způsobil mu cut a následně byl přivolán doktor. Poté, co bylo Tichotovi umožněno pokračovat, se trochu nepochopitelně začalo znovu v postoji a další Konrádův pokus o takedown Tichota ubránil a sám Konráda dostal na zem. Ten se dokázal postavit a v posledních vteřinách dal Tichotovi pár ostrých krátkých loktů.

Ve druhém kole vzal Konrád Tichotu zase hned na zem a tam jej celé kolo zpracovával údery. Tichota místo toho, aby se snažil postavit a přenést boj do postoje, se celou dobu snažil o armbary a triangly, ale přitom dostal sprchu tvrdých úderů a nevypadalo to s ním dobře.

Ve třetím kole bylo všechno jinak. Jakub Tichota dokázal Michala Konráda krásně vysprawlovat, dostal se mu na záda a škrcením jej donutil odplácat. Jakub Tichota tak naprosto otočil výsledek zápasu a vyhrál svůj první profesionální MMA zápas.

Vitěz: Jakub Tichota – Submise (rear naked choke)

Martin Horínek vs. Marek Kvasnica

Horínek strávil skoro celý zápas na zádech, jeho obrana proti takedownům nebyla nic moc, ale i tak byl na zádech aktivní a dával Kvasnicovi údery z guardu. Zápas to byl celkem vyrovnaný, protože Kvasnica kontroloval Horínka na zemi, ale Horínek mu na oplátku dával více úderů i ze svých zad. Horínek však nenechal nic v rukou rozhodčích a ve třetím kole nasadil Kvasnicovi pěkný armbar a vyhrál na submission.

Vítěz: Martin Horínek – Submise (armbar)

Zdroje:  Oktagon MMA

Nejnovější články