Taktika na Brichtu? Rajnoch bude spoléhat na tvrdost a podporu domácích fanoušků

Taktika na Brichtu? Rajnoch bude spoléhat na tvrdost a podporu domácích fanoušků Vítězslav Rajnoch (vpravo) spolu s týmovými parťáky a trenérem Jakubem Müllerem | zdroj: FOTO: Real Fight Arena

Za necelé tři týdny proběhne další turnaj organizace RFA, na němž se opět najde prostor pro čistě postojářské zápasy. Rozjetého Lea Brichtu se tentokrát pokusí zastavit Vítězslav Rajnoch se zkušenostmi z ruské ACA.

Pokud bychom se bavili o elitních bojovnících domácí scény, nemělo by ve výčtu rozhodně chybět jméno Vítězslav Rajnoch (10-4). Mistr České republiky CSMMA z roku 2015 u nás nasbíral pěknou řádku výher, vždy ale chtěl zkusit štěstí v zahraničí. Velkým úspěchem byl dlouho odkládaný debut v prestižní ACA v roce 2020, kdy zdolal Christiana Draxlera, v ruské organizaci tak jako první Čech dokázal v úvodním duelu zvítězit. Následně ho porazil Artem Damkovsky, ale ruku na srdce - prohrát s někdejším šampionem M-1, to opravdu není žádná ostuda. Naposledy bojoval v polovině června, soupeřem mu byl Ilya Khodkevich. Náročný zápas Rajnoch otočil parádně umístěným kolenem na bradu soupeře, ve druhém kole si tak připsal další důležité vítězství.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený ACA MMA (@aca_mma)

V ACA to zkrátka není žádný med. A právě zde pramení sebevědomí rodáka z Janovic, který je přesvědčen, že zvládne i špičkového postojáře Brichtu (10-3), byť by raději změřil síly v klasickém MMA. “Real Fight nahrává do karet spíš Leovi než mně, MMA by pro mě bylo výhodnější,” řekl v rozhovoru pro RFA. “Leo je šikovný v postoji, bude to hodně atraktivní zápas o přestřelkách. Po dlouhé době se ukážu doma, takže se těším. Bude tam spousta známých a přátel, takže to bude show.” Jako správný patriot spoléhá na podporu fanoušků, kteří ho poženou kupředu.

S tím počítá i trenér Jakub Müller. “Zápas je na domácí půdě, to je jen plus, protože diváci budou Víťu určitě podporovat. Jediné, z čeho jsem nervózní, je Mára Lončák v rohu soupeře. S tím bych strašně nerad prohrál,” řekl s odkazem na ostrou výměnu názorů při domlouvání zápasu. Müller předpokládá, že o výsledku budou rozhodovat bodoví rozhodčí. “Nám těch devět minut ani nestačí, bylo by lepší, kdyby to bylo delší,” řekl a naznačil, že by si borci měli střihnout i pětikolový zápas v MMA. “Pral se 15 minut se soupeři evropské úrovně. Čím delší bude zápas proti Brichtovi, tím lépe pro nás.”

Souboj se uskuteční ve váze do 75 kilogramů, což Rajnoch vítá. “Bude mi to sedět více než 70, protože nebudu muset dělat tolik na vodě. Váhu dělám ve vaně, jde o nějakých osm až devět kilo. Bohužel jsem jednou dělal víc, ale to už nikdy nechci zažít.” Jako vzorný svěřenec je zvyklý naslouchat trenérovi, i v přípravě na Brichtu spoléhá na oko Jakuba Müllera. “Má nakoukané soupeře, tak mi to vždycky připraví, ať už jde o taktické věci, hodně se zaměřujeme také na fyzickou stránku. Myslím si, že s tím jsem nikdy neměl problém.”

Müller má o průběhu zápasu poměrně jasnou představu. “Brichta má sice bomby a je dynamický, což Víťa tolik není, ale myslím si, že je zase tvrdší. Takže když to bude přestřelka, tak se ukáže, že ta tvrdost je na straně Víti, že má víc zkušeností z opravdu tvrdých zápasů.”

Akce se uskuteční 23. července v Ostravě. Večer vyvrcholí duelem Vojtěch Garba vs. Goran Reljić, do bitvy se chystá také David Hošek, Jakub Benko, Igor Daniš a mnoho dalších. Turnaj bude možné také sledovat na stránkách Realsport.tv.

Zdroje:  Real Fight Arena - YouTube

Nejnovější články