Vémola má s Oktagonem speciální smlouvu, odměna za zápas je pouze bonus. Proč rád utrácí?

Vémola má s Oktagonem speciální smlouvu, odměna za zápas je pouze bonus. Proč rád utrácí? Karlos Vémola se svou partnerkou Lelou Ceterovou. | zdroj: FOTO: Se svolením Oktagon MMA

Je stále běžnou praxí, že MMA bojovníci dostávají pouze odměnu za konkrétní zápas, tím se liší od dalších sportovců, kteří pobírají pravidelný plat. Neplatí to ale pro všechny. Výjimkou je Karlos Vémola, který si s Oktagonem vyjednal pravidelné výplaty.

“Já jsem tady začal posouvat hranice, taky mě plno lidí nenávidí. Ale oni si neuvědomují, že hranice posouvám nejen sobě, ale i jim, všem ostatním klukům,” řekl Vémola v pořadu Ukaž káru. Při této příležitosti zavzpomínal na časy, kdy začínal zápasit v Čechách (rok 2013). Přímo zmínil Jiřího Procházku, který tou dobou údajně zápasil o titul organizace GCF za 25 tisíc korun. A to byl podle Karlose nejlépe placený bojovník, ostatní byli ochotni nastoupit i za odměnu v řádech tisíců korun.

Vémola nicméně pomýšlel na mnohem vyšší peníze, řekl si o 250 tisíc korun. “Už tam jsme to z desetitisíců zvýšili na statisíce, protože během pár let se tady vypracoval Jirka Procházka, Makhmud Muradov a všichni ostatní, kteří si také zasloužili takové peníze.”

Nyní už je však zvyklý zápasit za mnohem více. “Dnes už jsme v milionech, ale to je pořád málo,” postěžoval si. Zmínil organizaci RFA, která ho taktéž oslovila s nabídkou na angažmá, i v tomto případě se výše potenciální odměny pohybovala v milionech. Ani to ale českého “Terminátora” nepřimělo k úvaze nad změnou. S Oktagonem si totiž dokázal vyjednat pravidelný plat, aby byl zajištěn i v dobách, kdy zápasit nemůže. “V Čechách jsem byl určitě první, kdo si něco takového prosadil. Jsem placený i mimo zápasy, měsíčně. Není rozdíl mezi námi a fotbalisty nebo hokejisty. Trénujeme a děláme i vše ostatní, takže chci být placený měsíčně. Jsem rád, že jsem to s Oktagonem domluvil, protože když jsem teď zraněný, tak bych neměl z čeho ten život financovat,” vysvětlil.

Peníze vyplácené přímo za daný zápas Vémola vnímá jako bonus, za který si většinou udělá radost. Naposledy si pořídil motorku jako odměnu za výhru nad Milanem Ďatelinkou. A vzhledem k tomu, že se zápas uskutečnil už v březnu, trochu mu tento pocit chybí. “Po zápase dostanu ranec peněz, které hned utratím,” přiznal s tím, že si větší částky na svém účtu nenechává z jednoho prostého důvodu - chybějící finanční polštář je pro něj motivace k dalším zápasům.

“Hypotéka, splátka na auto, ono to skáče. A tu zálohu na účtu nemám, takže hned volám Ondrovi, jestli bych nemohl zase někoho zmlátit. Nedám si prostě tu pauzu. Jinak by mi stačilo zápasit třeba jednou ročně, ale já nechci být pohodlný.”

Ze stejného důvodu si také pořizuje zvířata, o která se následně stará úplně sám. “Mohl bych mít někoho, kdo se o ně postará, ale já všechno dělám sám… Večer přijdu unavený po tréninku, ale nemohu si jít lehnout, nebo si zapnout televizi. Když se krokodýl nenažere, tak tě sežere.”

Řeč padla i na Vémolův zdravotní stav. Bývalý šampion střední váhy nijak nezastíral, že je situace opravdu vážná. “Je to dost na hraně. Teď už je to padesát na padesát, jestli se vůbec někdy vrátím, ale naděje umírá poslední.”

Karlos se pomalu chystá na galavečer pod záštitou organizace Fight Night Challenge, kde se objeví v roli uvaděče jednotlivých zápasů. V ringu se pozdraví i se svým přemožitelem, do boxerského duelu totiž nastoupí Attila Végh, který změří síly s Emanuelem Newtonem, s nímž se dvakrát střetl v Bellatoru. Akce je naplánována na 27. prosince.

Zdroje:  Ukaž káru

Nejnovější články