Bývalý šampion Whittaker v dubnu naskočí proti ranaři Costovi. Rozdají si to o další šanci na titulový zápas

Bývalý šampion Whittaker v dubnu naskočí proti ranaři Costovi. Rozdají si to o další šanci na titulový zápas Robert Whittaker trefuje Jareda Cannoniera svým rychlým jabem. | zdroj: Essentially Sports

Robberta Whittakera a Paula Costu přestalo bavit čekat na Adesanyu a v dubnu budou spolu bojovat o pozici druhého nejlepšího muže ve střední váze.

Chvíli to vypadalo, že špička střední váhy bude nějaký čas stagnovat. Držitel titulu Israel Adesanya totiž v březnu nastoupí o třídu výše, kde se pokusí sesadit z trůnu Jana Blachowicze, což nebyla úplně pozitivní zpráva pro zbytek jeho protivníků z původní divize. Ti se dlouho nemohli dohodnout, co s nastávající situací budou dělat a předmětem diskuse začala být dokonce možnost zápasu o prozatímní pás.

Tento problém nakonec vyřešili jednička a dvojka žebříčku. Bývalý šampion Robert Whittaker si to rozdá o další šanci na titulový zápas s posledním vyzyvatelem Paulem Costou. Podle serveru MMA Fighting už si vybrali datum 17. dubna, ale dohoda musí být ještě oficiálně potvrzena vedením UFC, které zatím na tento termín kartu ani místo konání neoznámilo.

Whittaker přišel o šampionský pás v říjnu 2019, když po KO ve druhém kole podlehl právě Adesanyovi. Od té doby odbojoval dva duely a oba zvládl vítězně. Nejdříve po pětikolové bitvě na body přetlačil Darrena Tilla a poté stejným výsledkem, ale o dost dominantnějším výkonem, po třech kolech porazil Jareda Cannoniera. Tím si také udržel pozici druhého nejlepšího muže divize.

Adesany vs Costa Stylebender ukázal v souboji své zkušenosti a Costu doslova vyškolil. | zdroj: mmafighting.com

Této pozici vévodil jednu chvíli také Costa, který dlouho v MMA nenašel přemožitele, ničil pomocí tvrdých úderů jednoho soupeře za druhým a jeho série se dostala až na třináct vítězství v řadě. Tím si také vysloužil titulový zápas proti Adesanyovi, kde ale naprosto vyhořel, prohrál po TKO ve druhém kole a se sklopenou hlavou přijal první porážku ve své kariéře.

Situace kolem Adesanyi je teď opravdu zamotaná a nikdo nedokáže momentálně odhadnout, zda se ještě do střední váhy vrátí. Je dobře, že na to Whittaker s Costou neberou moc ohledy, a i přes zvláštní situaci našli společnou řeč. Bude totiž velice zajímavé sledovat Robertovu výdrž proti Paulově dynamitům. Tato bitva rozhodně přiláká dost fanoušků.

Zdroje:  MMA Fighting

Nejnovější články