Cejudo třetí pás jen tak nezíská, šéf si to nepřeje

Cejudo třetí pás jen tak nezíská, šéf si to nepřeje Henry Cejudo | zdroj: Profimedia

Dana White oznámil, že se šampionem Alexanderem Volkanovskim nastoupí „Korejský Zombie." Toto rozhodnutí zklamalo Henryho Cejuda, který si brousí zuby na rekord.

Minulý týden přišel šampion pérové váhy UFC Alexander Volkanovski o březnový titulový zápas, protože jeho vyzyvatel a divizní jednička Max Holloway odstoupil kvůli zranění. Na jeho místo se začalo hlásit hned několik bojovníků a nechyběl mezi nimi také velice známý Henry „Triple C" Cejudo.

Tento americký MMA bojovník, který je bývalým olympijským medailistou a dvojitým šampionem UFC (v muší a bantamové váze), sice už více jak rok a půl odpočívá ve sportovním důchodu, ale souboj s Volkanovskim by ho prý dokázal přimět k návratu. Hlavní motivací by pro Cejuda bylo především to, že by se v případě vítězství stal jako první v historii organizace trojdivizním králem.

Henryho ale hodně rychle utnul šéf UFC Dana White, který ve včerejším rozhovoru pro BT Sport oznámil, že takový zápas v žádném případě neplánuje. Post vyzyvatele podle něj dostane korejský bojovník Chan Sung Jung s přezdívkou „Korejský Zombie“, jenž by se měl s Volkanovskim utkat na dubnovém turnaji UFC 273.

„Můžu vám říct, že Korejský Zombie je tu proto, aby bojoval,“ řekl White. „Cejudo je v důchodu. Jak dlouho že už je pryč? A teď chce jen tak přijít a bojovat s Alexanderem Volkanovskim? Máte tu chlapy jako Zombie, Josh Emmett, Giga Chikadze, kteří bojují třikrát do roka a pracují na svém vzestupu. Rozhodně to tu nefunguje tak, že si Cejudo odejde do důchodu a pak si usmyslí, že může naskočit do jakékoliv váhové kategorie a utkat se tam se šampionem.“

White velice pravděpodobně nechce, aby se opakovala situace z roku 2017, kdy povolili legendárnímu Georgesi St. Pierrovi při jeho comebacku titulový zápas ve střední váze, ve kterém Kanaďan zvítězil nad Michaelem Bispingem a následně opět ukončil kariéru, čímž vytvořil na vrcholku divize pořádný guláš.

To chápe i Cejudo, který ale ve svém nočním podcastu upozornil, že rozhodně nechce jít ve stopách St. Pierra a hodlá případný titulový pás obhájit. O to více ho tak prý Whiteovo rozhodnutí mrzí a naznačil, že dokud se v UFC něco nezmění, tak nemá zájem se nadále o titulový zápas s Volkanovskim ani o návrat do organizace ucházet.

„Vím, že se Dana White a UFC bojí,“ prohlásil Henry. „A mě už dokonce ani nebaví Volkanovskiho trollit, když se ten zápas stejně nikdy neuskuteční. Proč mi nedat příležitost zapsat se do historie a stát se prvním šampionem tří divizí? Je to monopol a mají to úplně celé pod kontrolou a prostě to tak teď je. A dokud se bojovníci nespojí a neuzavřou nějaké partnerství, ve kterém bychom mohli mít trochu větší slovo, tak se s tím nedá opravdu nic dělat.“

V tomto konfliktu se dají chápat obě strany. Dana White má nastavená určitá pravidla a bylo by navíc hodně nefér dávat Cejudovi titulový zápas, když na něj ve frontě čekají aktivní bojovníci. Na druhou stranu už tento ústupek UFC v minulosti několikrát udělalo, takže je zcela pochopitelné, že je Henry nespokojený. To mu ale jeho šance na zápas s Volkanovskim nezvýší.

Zdroje:  Youtube BT Sport , YouTube - The Triple C & Schmo Show

Nejnovější články