Dojde ke čtvrtému zápasu mezi velkými rivaly? Figueiredo požaduje za souboj s Morenem obrovskou částku

Dojde ke čtvrtému zápasu mezi velkými rivaly? Figueiredo požaduje za souboj s Morenem obrovskou částku Brandon Moreno - Deiveison Figueiredo | zdroj: Getty Images

Brendon Moreno by do odvety s Deiveisonem Figueiredem nejraději skočil okamžitě, brazilský šampion si ale dělá poměrně vysoké nároky.

Uplynulé titulové zápasy muší váhy UFC mezi staronovým šampionem Deivesonem Figueiredem a Brendonem Morenem nabízely úžasnou reklamu na MMA a zcela jasně se zařadily mezi kandidáty na nejlepší trilogii v dějinách organizace. Není proto divu, že se okamžitě po závěrečné lednové pětikolové bitvě začalo mluvit o historicky unikátním čtvrtém zápase.

K této myšlence se už na pozápasové tiskové konferenci kladně postavili i oba aktéři, kteří na konci minulého týdne své myšlenky o potencionální tetralogii rozvinuli ještě o něco více. Ve větší míře se na toto téma rozmluvil Moreno v podcastu The MMA Hour, v němž přiznal, že stále nezkousl poslední porážku a nenajde klidu, dokud nezíská ztracenou trofej zpátky.

„I když chci na toho chlapa přestat myslet, tak mám pořád pocit, že jsem ten poslední fight vyhrál já, ale pás má on,“ řekl Moreno. „Opravdu na to nedokážu přestat myslet. Právě teď jsem zadal svému manažerovi úkol, aby co nejvíce tlačil na čtvrtý zápas. A on mi řekl, že se pořádně nevyspí, dokud ho nedomluví. Takže teď opravdu tvrdě pracuje na tom, aby se tak stalo.“

Podle Morena hraje pro další společnou odvetu nejen to, že byl duel v určitých pasážích extrémně vyrovnaný, ale také to, že právě dokončená trilogie neurčila definitivního vítěze. Úvodní souboj totiž skončil remízou a poté si on i Figueiredo odnesli po jedné výhře. Proto Brandon hodně věří, že vedení organizace na tuto možnost nakonec kývne.

„Vkládám veškerou energii do toho, aby se ten čtvrtý zápas doopravdy uskutečnil,“ prozradil Moreno. „Bylo šílené, jak se to od roku 2020 a od prvního zápasu s ním vyvíjelo. Nejprve remíza, pak moje ukončení v Arizoně a teď tenhle úžasný zápas v Anaheimu. Opravdu cítím, že má smysl, abychom šli i do toho čtvrtého.“

Brandon Moreno - Deiveison Figueiredo Brandon Moreno - Deiveison Figueiredo | zdroj: Profimedia

V tom samém podcastu (akorát o pár dní později) byl s tématem o tetralogii konfrontován také Figueiredo, jenž se k celé situaci staví o dost více pragmaticky. Se čtvrtou odvetou žádný problém nemá, a dokonce je ochotný bojovat s Morenem na jeho domácí půdě v Mexiku, ale zároveň za to požaduje od UFC patřičné ohodnocení.

„Jestli chce UFC udělat něco historického, ať zaplatí historické peníze pro muší váhu,“ řekl Figueiredo se zcela vážnou tváří. „Milion dolarů (zhruba 21,6 milionů korun) by bylo opravdu krásných. Milion dolarů se mi opravdu líbí.“

Pokud by skutečně Figueiredo na tomto požadavku trval, je otázka, jestli se tohoto duelu někdy dočkáme. UFC je totiž na vyjednávání ohledně finančního ohodnocení dosti skoupé, čehož je důkazem nynější šampion těžké váhy Francis Ngannou, který především kvůli finančním neshodám uvažuje o odchodu z organizace.

Deivesonův návrh je navíc s přihlédnutím k jeho poslední odměně (která byla pětinová) o dost vyšší a i přestože by si oba bojovníci takovou odměnu za své zápasy nepochybně zasloužili, bude nejspíše velice těžké přesvědčit o tom také UFC a jejího šéfa, který je známý tím, že má do kapsy poměrně hluboko.

Zdroje:  The MMA Hour

Nejnovější články