Jack Hermansson doufá, že ho další vítězství přiblíží k titulu

Jack Hermansson doufá, že ho další vítězství přiblíží k titulu zdroj: Healthy Topic

Hermansson vzhlíží k víkendovému turnaji UFC v Kodani s velikou nadějí. 

Pro české a uzbecké fanoušky bude konec tohoto týdne stěžejním, protože se poprvé v rámci UFC představí Makhmud "Mach" Muradov. Neměli bychom ale opomínat i další duely a především ten hlavní. Nastoupí v něm Jack Hermansson z blízkého Švédska, který doufá, že ho vítězství nad Jaredem Cannonierem přiblíži o další krůček k vysněnému titulovému zápasu.

To také Hermansson konkrétně přiblížil v rozhovoru pro MMA Junkie. "Mám pocit, že pokud vyhraju tenhle zápas, tak půjdu buď proti Paulu Costovi a nebo budu čekat. Obojí dává největší smysl. Gastelum teď bude bojovat proti Tillovi a pokud zvítězí, mohl by to být fight který bych vzal já. Ale je jasné, že jsou tu teď určité limity, takže bych raději preferoval duel s Costou. A pokud půjde o titul bojovat on, není pro mě problém čekat trochu déle, protože mám dojem, že pak už bude řada na mně."

jacare hermansson zdroj: Archiv

Hermansson teď zažívá skvělé období, kdy čtyři výhry v řadě završil porážkou Ronalda Souzy.  Už v tu chvíli doufal, že by ho vítězství mohlo vystřelit k tituláku ve střední váze. Ale čáru přes rozpočet mu udělal Israel Adesanya, který získal dočasný titul (interim) a vyřadil tak plno dalších supů, kroužících nad šampionským pásem.  Proto také Jack využil nabídky turnaje v Kodani, už jen kvůli tomu, že je to blízko jeho domovině.

"Když mi v UFC poprvé řekli o Kodani, tak jsem se samozřejmě zajímal o hlavní zápas večera," prozradil Hermansson. "Měl jsem v hlavě Kelvina Gasteluma a fakt jsem se ho snažil prosadit. Ale on nepřijal a tak jsme museli přijít s plánem B. Chtěl jsem zůstat aktivní a udržet si hlavní fight a další koho mi nabídli byl Cannonier. Rozhodl jsem se s ním bojovat."

Hermansson samozřejmě Cannoniera nijak nepodceňuje a ví, že největší šance, jak ho porazit je zem. Tam ho ale bude velice obtížné dostat. " Mám pocit, že nebude snadné, dostat se mu na tělo. ale pokud se mi to povede, tak jsem schopný ukončit ho velice brzy. Pokud ne, budu mu muset dělat konkurenci na nohách. Cítím se jako tvrdší bojovník a když si to představím, vidím rychle ukončení."

Zdroje:  MMA Junkie

Nejnovější články