Leon Edwards chtěl dovolenou, o souboj s ním je však enormní zájem, ozvala se i americká legenda

Leon Edwards chtěl dovolenou, o souboj s ním je však enormní zájem, ozvala se i americká legenda zdroj: Profimedia

Jestli má někdo v posledních letech smůlu na rušení zápasů, je to bezesporu Leon "Rocky" Edwards. Takřka pokaždé mu soupeři odstoupí pár týdnů před soubojem. Nabídky od náhradníků se ale tentokrát doslova hrnou.

Když se Leon "Rocky" Edwards dozvěděl, že Jorge Masvidal kvůli zranění odstoupil ze zápasu s ním, nepřekvapilo ho to. "Jsem zklamán, ale popravdě jsem věděl, že ten podvodník se mnou stejně nebude bojovat. Byl jen krůčkem na mé cestě za titulem. Cíl zůstává stejný. Takže si teď užiju zasloužený čas s rodinou a vidíme se brzy, Kamaru Usmane," vyjádřil se na Twitteru.

Jenže zatímco v minulosti se do souboje s brilantním anglickým technikem nikdo z elitních bojovníků welterové váhy nehrnul, nyní je tomu jinak. O Khamzatu Chimaevovi už jsme psali. "Vlk" je prý při chuti a každý den bombarduje svého manažera, aby mu domluvil zápas. Bral by v podstatě kohokoliv, jen aby se znovu mohl vyřádit v kleci. Edwards pochopitelně zájem nemá, byl by to až přílišný risk.

Pochopitelné je, že se mu nezamlouvá ani odveta s Belalem Muhammadem, který napsal: "Posledně jsem to vzal 2 týdny před, dejte mi teď 4, jsem připraven." Jejich první souboj sice skončil kvůli nechtěném šťouchnutí do oka bez výsledku, ale do té doby "Rocky" s přehledem vyhrával. Američan je navíc až na 9. příčce, takže by "Rocky" vítězstvím nad ním absolutně nic nezískal.

Ozval se ale také Gilbert Burns, který je v žebříčku na druhém místě, tedy o stupínek výš než Edwards. "Jak je Leone? Už jsi v přípravném kempu! Dej mi vědět," nabídl se Brazilec jako záskok. Přímé reakce se však nedočkal. Přitom, pokud by přes něj dokázal Angličan projít, nemohlo by být o příštím titulovém vyzyvateli pochyb. Problém je však v tom, že Leon celkem oprávněně věří, že už teď by měl být logicky dalším na řadě. 

A celkem překvapivě by se do klece rád vrátil také Nick Diaz, který stručně reagoval na instagramový příspěvěk novináře Bretta Okamota, který odstoupení Masvidala oznámil. "Put me in," napsal jen (Dejte mě tam).

Legendární americký bojovník stále přitahuje pozornost. Navíc Edwards naposledy porazil jeho mladšího bratra Nathana. Tenhle souboj by měl pořádný příběh a byl by určitě hodně sledovaný. Leon by navíc nastupoval jako jasný favorit a příliš by neriskoval. Skalp legendy by se navíc v jeho sbírce náramně vyjímal.

Zatím se však zdá, že Edwards je odhodlaný si počkat na Usmana, který teď bude pravděpodobně dost dlouho mimo hru. Angličan pro něj navíc zatím není dostatečně velké lákadlo, takže zpět určitě nebude nijak zvlášť pospíchat a ani UFC pravděpodobně nebude na tento fight tlačit. "Rocky" tak v podstatě dál škodí své image v očích fanoušků i šéfů, kteří jasně preferují bojovníky, kteří jsou ochotni riskovat.

Zdroje:  Twitter Leon Edwards

Nejnovější články