"Musí se přestat dotýkat bojovníků!" kritizuje šéf UFC slavného rozhodčího

"Musí se přestat dotýkat bojovníků!" kritizuje šéf UFC slavného rozhodčího Marcos Rogerio de Lima - Ben Rothwell | zdroj: Getty Images

Herb Dean zcela zmatečně ukončoval víkendový zápas mezi de Limou a Rothwellem, za což se do něj pustili Dana White s Aljamainem Sterlingem.

Brazilský bojovník Marcos Rogerio de Lima, jenž na víkendovém turnaji UFC Vegas 42 utloukl po pouhých 32 vteřinách amerického obra Bena Rothwella, sbírá momentálně ode všech pouze samá slova chvály. Úplně opačné chvíle naopak zažívá slavný MMA rozhodčí Herb Dean, jenž se stal po tomto duelu terčem kritiky, za kterou může jeho podivná zmatečnost.

Ve chvíli, kdy byl Rothwell natlačený až u pletiva, a dostával jeden úder za druhým, chytil Dean de Limu za boky a snažil se ho ze souboje odtáhnout, jako kdyby chtěl zápas ukončit. Nakonec však s pažemi ucukl, čímž naznačil, že souboj může pokračovat. Brazilec tedy Američanovi rozdal ještě pár úderů, při kterých se ale po celou dobu zmateně díval směrem k rozhodčímu. Ten až v tu chvíli duel definitivně ukončil.

Za toto zvláštní chování si Deana na pozápasové tiskové konferenci podal šéf UFC Dana White, podle kterého by se sudí měl dotknout některého z bojovníků pouze ve chvíli, kdy si je naprosto jistý, že chce zápas ukončit.

„Herb se těch chlapů nemůže takhle dotýkat,“ řekl rozzlobený White. „Vejde tam, chytí ho kolem pasu a pak si začne říkat: ‚Sakra…možná bych to měl nechat.‘ Jediné štěstí na tom bylo, že měl být v tu chvíli zápas opravdu ukončen. Nikdo neviděl, že by Ben vyskočil a dohadoval se o tom.“

 „Musí se ale bojovníků přestat dotýkat. Nedotýkejte se jich, pokud nechcete ukončit zápas. Když to pak opakovali zpomaleně, tak tam Herb tak trochu tancoval. Jako by nevěděl, co má dělat – zda mezi ně skočit anebo ne. Osobně ho mám rád a je to fajn chlap. Ale dokud nebude naprosto připraven souboj ukončit, tak se nesmí bojovníků dotknout.“

Do Deana se pustil na sociálních sítích také nynější šampion bantamové váhy Aljamain Sterling. Ten ve svém tweetu projevil veliké rozhořčení a nebral si servítky také s Atletickou komisí, která rozhodčí do UFC turnajů nasazuje.

“Tohle bylo hodně špatné,“ napsal Sterling. „Jsem tím opravdu znechucen. Jak může komise stále dopouštět takové příšerné rozhodcování? Není to snadná práce, ale kámo, nemůžeš takhle kontroverzně zastavovat zápasy. Protože se na tebe podíval??? Jsi bláznivej chlap.“

Zda za tento víkendový přešlap obdrží Dean nějaký postih není zatím známo. Je ale pravdou, že stížnosti na rozhodčí v UFC, a na jejich kontroverzní zásahy, se táhnou už delší dobu a téměř každý měsíc se objeví některý z bojovníků, který apeluje na organizaci i na komisi, aby konečně udělaly nějakou ráznou změnu. Právě Herb už měl v minulosti několik "škraloupů", za které byl fanoušky i bojovníky popotahován.

Zdroje:  Tisková zpráva - UFC

Nejnovější články