Následky šílené bitvy v UFC, Ortega má zlomenou očnici a půl roku si nezabojuje. Co ostatní?

Následky šílené bitvy v UFC, Ortega má zlomenou očnici a půl roku si nezabojuje. Co ostatní? Brian Ortega má zlomenou orbitální kost. | zdroj: Profimedia

Být bojovníkem není žádný med. UFC vydalo seznam zranění po posledním turnaji. Najdeme mezi nimi zlomenou očnici, naražená žebra, vyražený zub i zlomený nos.

Víkendový velký turnaj UFC 266 naplnil očekávání a přinesl nám hned několik velice poutavých zápasů. Jedním z nejzajímavějších byl titulový souboj v pérové váze mezi šampionem Alexanderem Volkanovskim a jeho vyzyvatelem Brianem Ortegou.

V pětikolové bitvě předvedli oba borci neskutečnou řežbu, během které měli několik šancí na ukončení a při některých momentech se doslova tajil dech. Předčasný finiš se ale nakonec nekonal, a tak museli přijít na řadu bodoví rozhodčí, kteří přisoudili výhru Volkanovskimu, jenž tak oslavil druhou úspěšnou titulovou obhajobu.

Absolutorium si však zaslouží i Ortega, který v průběhu duelu nevzdal jedinou vteřinu, neustále se snažil chodit do útoku a nakonec si odnesl velice nepříjemná zranění, kvůli kterému ho čeká šestiměsíční suspendace.

„Mám zlomenou očnici a několik pohmožděných žeber,“ napsal Ortega na svůj instagramový účet. „Až se mi zahojí očnice, tak budu připraven znovu zasáhnout!! Platí, co jsem řekl… Miluji vás, lidi!“

Alexander Volkanovski - Brian Ortega Volkanovski dokázala po pětikolové bitvě s Ortegou podruhé uhájit šampionský pás pérové váhy. | zdroj: Getty Images

Ortega nebyl jediný, kdo odcházel z uplynulého galavečera se šrámy. Zde je soupis zbylých bojovníků s nepříjemnějšími zraněními:

Těžkotonážník Jairzinho Rozenstruik, který podlehl na body Curtisi Blaydesovi, což ho alespoň na čas odsouvá mimo nejužší elitu, přišel o přední zub a momentálně ho tak čeká minimálně šestitýdenní pauza.

Marlon Moraes, jenž dlouhou dobu proti Merabu Dvalishvilimu tahal za delší provaz nakonec prohrál po TKO ve druhém kole a navíc si odnesl zlomený palec, což pro něj znamená, že si může začít domlouvat další duel nejdříve v polovině listopadu.

Dan Hooker po veškerých problémech s přípravou nakonec zdolal na body Nasrata Haqparasta, čímž zastavil sérii dvou porážek v řadě, ale z klece odcházel s bolavou nohou. Rentgen prý sice nic neobjevil, ale momentálně čeká na další vyšetření, která mu prozatím vystaví stopku alespoň na měsíc.

Shamil Abdurakhimov schytal ve druhém kole od Chrise Daukause tvrdý technický knockout po kterém odjížděl do nemocnice se zlomeným nosem. Momentálně má za sebou vyšetření na ORL a od lékařů dostal pauzu až do 25. listopadu.

Zdroje:  Tisková zpráva - UFC

Nejnovější články