Nevzdává to! Švédský Viking Gustafsson odhalil plány pro letošní rok

Nevzdává to! Švédský Viking Gustafsson odhalil plány pro letošní rok zdroj: Profimedia

Alexander Gustafsson se i přes tři porážky v řadě cítí namotivovaný a do dalšího zápasu chce naskočit co nejdříve. Hodlá navíc setrvat v těžké váze.

Švédský bojovník Alexander Gustafsson patřil několik roků mezi absolutní elitu polotěžké váhy UFC a v této divizi nastoupil i do tří titulových zápasů. Na nejvyšší příčku se mu však nikdy dostat nepodařilo (dvakrát podlehl Jonu Jonesovi, jednou Danielu Cormierovi) a v posledních letech navíc zažil pořádný útlum, během kterého na jeden čas dokonce ukončil kariéru.  

K poslední prohře s Jonesem "Mauler" přidal ještě porážku od Anthonyho Smithe (po které se na chvíli odebral z UFC) a v loňském roce mu nepomohl ani přestup do těžké váhy, kde byl v červenci nucený odklepat Fabriciu Werdumovi už v prvním kole. I přes tyto nelichotivé statistiky se však téměř 35letý Švéd nevzdává a rád by v nejslavnější MMA organizaci na světě ještě nějaký pátek vydržel.

Momentálně se tak připravuje na další zápas v těžké váze, do kterého by chtěl nastoupil v co nejkratší době. Zatím ale nemá domluveného soupeře. Jeho původním záměrem byla totiž odveta proti Werdumovi, jenž ale neprodloužil s UFC smlouvu. Seveřanův tým tak v těchto chvílích vyjednává s matchmakery o dalších variantách.

„S UFC teď hodně diskutujeme," řekl Gustafsson v nedávném rozhovoru pro ESPN. „Chtěl bych bojovat v tomhle roce co nejdříve a konečně získat zase vítězství. V poslední době to se mnou bylo jako na horské dráze, protože jsem chodil po doktorech a otevírali jsme nové tělocvičny ve Švédsku a ve Španělsku, ale teď už se chci zase soustředit pouze na bojování.“

Gustafsson připustil, že byl v roce 2019 při odchodu do sportovního důchodu definitivně rozhodnutý nikdy nebojovat a pouze se věnovat svému businessu, ale tyto myšlenky ho prý poměrně rychle přešly. Nyní je jeho hnacím motorem především touha znovu prožít vítězství a dokázat, že ještě zdaleka nepatří do starého železa a že má UFC stále co nabídnout.

„Teď zaleží především na tom, abych svým dalším zápasem zvrátil nepříjemnou sérii. Soustředím se teď pouze na sebe a hodně trénuji. Se svou kariérou jsem spokojený a cítím, že ještě nechci skončit a že svůj příběh ještě pořád píšu. Čas letí a musím udělat vše, co je třeba.“

Kdy a s kým Gustafsson nakonec nastoupí je velice těžké odhadovat, ale vzhledem k jeho výsledkům, a k tomu, že v těžké váze má odbojovaný jediný zápas, je pravděpodobné, že to nebude protivník z absolutní špičky divize. I tak by se ke Švédovým kvalitám mohlo rozhodně jednat o velice zajímavý duel.

Zdroje:  ESPN

Nejnovější články