Poirier chce v létě dokončit trilogii s McGregorem a nevzdal ani myšlenku na souboj s Diazem

Poirier chce v létě dokončit trilogii s McGregorem a nevzdal ani myšlenku na souboj s Diazem Dustin Poirier šokoval většinu fanoušků! | zdroj: Getty Images

Dustin Poirier by za dokončení trilogie s Conorem McGregorem obětoval i titulový zápas.

Poté, co Dustin Poirier porazil v lednu po skvělém výkonu Conora McGregora, okamžitě se spustily spekulace, s kým by mohl bojovat o šampionský pás. K titulovému zápasu by však v dohledné době nemuselo vůbec dojít.

Alespoň ne v Poirierově případě. Ten totiž podle všeho nejvíc ze všeho preferuje dokončení trilogie s McGregorem, kterému by UFC „titulák“ velice pravděpodobně momentálně nedalo. To ale Dustinovi vůbec nevadí a stále věří, že tento souboj by mu dával největší smysl. Stačí mu, aby před návratem na Floridu, kde trénuje, dostal ještě nějaké volno a bude připraven.

„Viděl bych to v červnu nebo v červenci,“ řekl Poirier během podcastu s Joem Roganem. „Teď se blíží narozeniny mé ženy, takže někam na pár dní vyrazíme. Ale když mi zavolají, půjdu do toho. Když mi řeknou, že je čas jít do práce, tak se zavřu ve svém tréninkovém kempu. Udělám to kdykoliv a klidně tady. Ale nechte mě si užít před návratem na Floridu život doma v Louisianě.“

dustin poirier vs conor mcgregor 4 zdroj: Profimedia

Z hlavy Poirier nepustil ani Natea Diaze, se kterým měl bojovat už v roce 2018, ale nakonec z domluveného termínu kvůli Dustinově poraněné kyčli sešlo. Od té doby se oba bojovníci neustále dohadují o tom, čí byla chyba, že se tento zápas neuskutečnil a proč se nedomluvilo jiné datum. I proto Dustin cítí, že mají mezi sebou nevyřešené účty, které by velice rád srovnal. I za cenu toho, že by přešel do vyšší váhy.

„Než přestanu s bojováním, tak přejdu do welterové divize,“ prozradil Poirier. „Půjdu tam, abych se utkal s Natem. Měli jsme spolu bojovat v Madison Square Garden. A on se momentálně zasekl v bodě, že jsem se z boje stáhl, což jsem udělal. Šel jsem si nechat dát kmenové buňky do zraněné kyčle. Ale na fight jsem trénoval.“

„Prošel jsem přípravným kempem a bojoval bych s ním, kdyby mi místo toho nezačali nabízet jiné soupeře. Nate hrál s UFC nějaké svoje hry a UFC mi začalo nabízet soupeře a já jim řekl: ‚Koukněte lidi, pokud to má dopadnout, tak potřebuji mít v pořádku svojí kyčel.“ Nate je pořád člověk, se kterým jsem chtěl vždycky bojovat."

Vypadá to tedy, že Poirierovi jde momentálně především o zabezpečení rodiny z peněz, které by z těchto dvou zápasu vydělal. On sám totiž cítí, že by se jednalo o vyšší sumu, než kterou by dostal za titulový zápas. Na svou šanci bojovat o šampionský pás už navíc čekal tak dlouho, že pro něj tato meta velice pravděpodobně ztratila primární hodnotu.

Zdroje:  YouTube PowerfulJRE

Nejnovější články