"Tu noc bych prohrál s každým," smutní Blachowicz a hodlá se vydrápat zpět na trůn

"Tu noc bych prohrál s každým," smutní Blachowicz a hodlá se vydrápat zpět na trůn Jan Blachowicz | zdroj: Profimedia

Do zápasu šel jako jasný favorit, přesto na brazilského veterána Teixeiru nestačil a padl. Nyní uznává, že souboj prohrál především ve vlastní hlavě. Plánuje se ale dostat zpět, co bude prvním krokem?

Příběh bojovníka Jana Blachowicze zná většina fanoušků MMA. Polský bojovník nevkročil do UFC zrovna šťastnou nohou a po pár zápasech mezi elitou to vypadalo, že si bude muset hledat angažmá jinde. Zachránila ho tehdy náhoda a snaživá přítelkyně. UFC totiž plánovalo galavečer v Polsku a právě ona jim vysvětlila, že se jim tam "Princ z Těšína" bude hodit.

O necelé 3 roky později usedl Janek na trůn, k němuž se po odchodu Jona Jonese uvolnila cesta. Stejně jako mnohokrát předtím nastupoval do zápasu jako outsider, tahle pozice ale jako by mu svědčila, favorizovaného Dominicka Reyese zničil ve 2. kole. A následně se stal prvním, kdo mezi profesionály nadělil porážku Adesanyovi.

Tím však jeho vláda skončila, alespoň prozatím. Do souboje proti 42letému veteránovi Teixeirovi přitom paradoxně nastupoval jako jasný favorit. I on sám se tím zřejmě nechal ukolíbat, před zápasem nešetřil úsměvy a dokonce svému soupeři věnoval dárek k narozeninám. A v zápase až překvapivě rychle odklepal škrcení.

"Všechno bylo špatně. Neměl jsem tu noc bojovat," vrátil se Blachowicz k hořké porážce v pořadu The MMA Hour. "Ale co můžu dělat? Můžu jen jít zpátky do tělocvičny, trénovat tvrději a snažit se ten pás získat zpět, to je vše. Nebudu smutnit, nebudu nad tím zápasem přemýšlet, protože nechci svým životem plýtvat na něco takového. Teda přemýšlím o něm, proč to skončilo špatně, ale nebudu mrhat časem a smutnit. Nezalezu pod postel, abych si tam pobrečel."

Po prohře Jan vyrazil na dovolenou do Ománu, aby si vyčistil hlavu. S odstupem času vidí prohru jako nevyhnutelnou a dokonce na ní dokáže nalézt i pozitivum.

"Měl jsem jenom špatný den. Myslím, že tu noc bych prohrál s každým," přiznává padlý šampion. "Někdy ale něco takového potřebuji. Myslím, že potřebuju prohrát zápas, potřebuju udělat jeden krok dozadu, abych pak udělal dva dopředu."

Připomněl také únor 2019, kdy na UFC turnaji v Praze ukončil jeho vítězné tažení Thiago Santos. I tentokrát Blachowicz věří, že z něj porážka udělá lepšího bojovníka. "Pořád mám ještě několik let, abych to odčinil, a to je můj plán."

Prvním krok bude moci udělat na konci března, kdy by se měl v kleci postavit Rakičovi. Ten zatím v UFC prohrál pouze jednou, když bodově nestačil Oezdemira. I proto si dělá zálusk a v případě, že dokáže porazit polského ex-šampiona, pravděpodobně bude po Procházkovi další na řadě v souboji o titul.

Zdroje:  The MMA Hour

Nejnovější články