Uloví "Vlk" Chimaev zápas na špici welterové divize? Tvrďák Burns není proti

Uloví "Vlk" Chimaev zápas na špici welterové divize? Tvrďák Burns není proti Khamzat Chimaev | zdroj: Profimedia

Před pár dny jsme přišli o jeden z nejočekávanějších zápasu velterové divize, Masvidal versus Edwards. Teď se však zdá, že bychom brzy mohli dostat adekvátní náhradu.

Ve velterové divizi je v posledních dnech pořádně rušno. Po odstoupení zraněného Jorge Masvidala z domluveného zápasu s Leonem Edwardsem na prosincovém turnaji UFC 269 se tento britský zápasník ocitl bez soupeře. Na sociálních sítích se ale prakticky okamžitě našlo několik dobrovolníků, kteří nechtěli nechat Edwardse ve štychu a nabídli se, že za Masvidala zaskočí. Nejhlasitěji se o střetnutí s rodákem z Jamajky, který v UFC neprohrál již 10 zápasu, přihlásili Gilbert Burns a Khamzat Chimaev, který na twitteru napsal lakonické: „Tak jo brácho, pojďme na to“.

A z pověsti těchto dvou zápasníku můžeme v klidu říct, že nešlo jen o plané výkřiky. Edwards je ale znám svým uvážlivým přístupem ke své kariéře a nejspíše nebude chtít riskovat potenciální zápas s dvěma výbornými grapplery s pouhým měsícem na přípravu. 

Teď se však zdá, že bychom mohli dostat zápas právě mezi trojkou divize Burnsem a vycházející hvězdou Chimaevem.

Brazilský zápasník, přezdívaný Durinho (malý tvrďák) se o čečenském "Vlkovi" rozpovídal v rozhovoru s MMA Junkie. Na otázku, jestli je švédský zápasník na cestě k nejlepším v divizi se vyjádřil jasně: „Myslím si to, je třeba s ním počítat. Myslím, že byl prověřený. Lidi říkají, že ne a tamto, ale bojoval s dobrými zápasníky. A další věc je, jakým způsobem je porazil.“

„Myslím, že odvádí skvělou práci a myslím, že se s ním velmi brzy střetnu. Myslím, že potřebuje ještě jednu výhru, tu získá a jestli se věci vyvinou tak, že Colby ani nezmíní mé jméno, stejně tak Masvidal, Leon, tak proč ne, dám mu příležitost,“ doplnil přeborník v BJJ Burns.

Ve světě MMA se ale události dějí velmi překotně a v situaci, kdy mají první dva muži divize před sebou nejspíše delší odpočinek, Leon Edwards chce čekat pouze na titulový zápas a Masvidal je zraněný, se pro Gilberta Burnse nenabízí žádný zajímavý zápas. A na střetnutí s Chimaevem by tak mohlo dojít i bez té další výhry, o které Brazilec mluvil. 

Gilbert Burns vs. Kamaru Usman Kamarádi Gilbert Burns a Kamaru Usman do sebe šli bez milosti. | zdroj: Profimedia

Minimálně to tvrdí švédský server Frontkick.online. Podle nich UFC již domlouvá zápas mezi oběma borci, s termínem pravděpodobně v lednu. Můžeme sice spekulovat, jestli to není jen přikládání do kotle lokomotivy Khamzatova „hype trainu“ od spřáteleného švédského serveru. Jenže tento zápas skutečně dává v současné situaci velterové divize smysl. Chimaev zápas s trojkou žebříčku rozhodně neodmítne a Burns nebude mít problém dostát své přezdívce a tuto výzvu přijmout, zvláště s žádným jiným zajímavým zápasem v dohledu.

Pro Chimaeva by to byla zkouška ohněm s výborným grapplerem, který se rozhodně nebude bát přenést boj na zem. Navíc by nám tento zápas mohl zodpovědět otázku, jestli je Khamzat skutečně tak dobrý, jak se prezentuje.

A tak to vypadá, že jediný, kdo by z potenciálního zápasu mohl tratit, je smolař Leon Edwards. Chimaev by ho výhrou nad Burnsem mohl předehnat v závodu o titulový zápas s Kamaru Usmanem. Ostatně i přesvědčivá výhra Gilberta Burnse nad zatím naprosto dominantním Švédem by mohla Danu Whita přesvědčit nadále ignorovat Edwardse a raději vymyslet zajímavý narativ pro případnou odvetu Usman – Burns.

Jestli jde jen o plané spekulace nebo skutečně dojde v následujících dnech či týdnech k podpisu tohoto zápasu se teprve dozvíme. Na papíře se však jedná o skvělý souboj, který by mohl zamíchat kartami ve velterové divizi UFC.

Zdroje:  mmajunkie.com , frontkick.online

Nejnovější články