V cestě za titulem se střetne RDA s nadějným Britem Edwardsem

V cestě za titulem se střetne RDA s nadějným Britem Edwardsem

Hlavní zápas UFC San Antonio nabídne střet dvou elitních welterových vah.

UFC San Antonio se uskuteční 20. června a v pětikolovém zápase welterové váhy se střetne bývalý šampion lehké váhy Rafael dos Anjos s Leonem Edwardsem. Vítěz se pak dostane o krok dál k titulovému zápasu, protože už hovoříme o špičce welterové váhy.

Rafael dos Anjos

Rafael dos Anjos se narodil v říjnu 1984 v brazilském Riu de Janeiru. V jednom rozhovoru kdysi prozradil, že byl zlobivé dítě a často se zapojoval do pouličních bitek. V devíti letech začal s tréninkem Brazilského jiu-jitsu a jak zmínil, v tu chvíli přestal se rvačkami. K MMA se poprvé dostal v roce 2004 v lokální brazilské divizi. Když po čtyřech letech disponoval statistikou 11 výher a pouhé 2 prohry, přišlo volání a vábení z UFC, které hned vyslyšel.

Po celkem úspěšném vstupu zažil dos Anjos v roce 2010 velice nepříjemnou prohru Clayem Guidou, který mu zlomil čelist a od té doby má k čelisti namontovanou titanovou destičku. Několikrát tvrdil, že si o ní pár soupeřů zlomilo ruku, ale doktoři to označili za nesmyslné s odvoláním na to, že má destička pouhých pár milimetrů.

Rafael dos Anjos

Brazilec se může chlubit, že dvakrát porazil Donalda „Cowboye" Ceroneho, Natea Diaze, Anthonyho Pettise nebo Robieho Lawlera, ale taky prohrál s Khabibem Nurmagomedovem, Eddiem Alvarezem, Tony Fergusonem nebo Kamaru Usmanem.

Naposledy porazil submisí letos v květnu Kevina Leeho. Dos Anjos se vyznačuje především velkou agresí, tvrdými údery a silnými takedowny. V postoji exceluje kombinací kopu zleva na tělo a pravého háku. Na zemi úřaduje především díky skvělému jiu-jitsu, které ale jen výjimečně používá k submisím. Radějí si drží pozici v guardu a používá lokty a kladiva.

Leon Edwards

Leon Edwards je tradiční britský univerzál. Jeho rodištěm byl v roce 1991 jamajský Kingston. Na rozdíl od dos Anjose nemá žádnou předchozí průpravu. V 17 letech vlétl rovnou do tréninku MMA a už u něj i zůstal. Za svůj neoblomný styl a výdrž si vysloužil přezdívku „Rocky.“

S profesionální kariérou začal v roce 2010 v britské Bushido Challenge, kde hned první zápas vyhrál submisí. Na ostrovech se před odchodem do UFC pohyboval ještě v organizacích Fight UK MMA a BAMMA. Z devíti zápasů prohrál jeden jediný, a to ještě vinou diskvalifikaci za faul kolenem.

Leon Edwards

V UFC, kde se poprvé objevil ke konci roku 2014 sice hned první zápas s Claudiem Silvou prohrál na body, poté ale až do současnosti prohrál už pouze z Kamaru Usmanem a momentálně drží obstojnou sérii sedmi výher v řadě. V předposledním zápase překonal stejně jako jeho budoucí Donalda Cerroneho a naposledy letos v březnu doma v Londýně zdolal Gunnara Nelsona. Za svou kariéru zaznamenal třetinu ukončení fightů pomocí KO a třetinu pomocí submisí.

Zdroje:  tisková zpráva