Zápas Gasteluma s Tillem moc lidí nenadchl a sudí zmátl

Zápas Gasteluma s Tillem moc lidí nenadchl a sudí zmátl zdroj: Archiv/Profimedia.cz

Taktický střet neoplýval akcí a to se projevilo i v nekonzistentním bodování rozhodčích.

Kelvin GastelumDarren Till

Oba fighteři nastoupili k boji po předešlých porážkách. Gastelum nezískal dočasný pás ve své strhující bitvě proti Adesanyovi a Till popravé nastoupil ve střední váze po své prohře s Masvidalem. Velkou otázkou bylo, jak se Till popasuje s vyšší váhovou divizí, kde nebude moci tolik využívat svoji výškovou a silovou převahu jako ve welteru.

Gastelum byl od začátku aktivní a chodil do klinče. Till dokázal klinč několikrát otočit, ale zdálo se, že Gastelumův úmysl svého soupeře unavit vychází. Když se Tillovi podařilo odpoutat, bodoval především kopy, ale bylo zřetelné, že má obavy ze soupeřova wrestlingu a silné levačky. První kolo předvedlo spíše taktickou bitvu na pletivu a Tillovo zkoušení nové váhy.

Druhé kolo začalo mnohem akčněji a Till si vedl lépe. Gastelum hůř hledal vzdálenost a delší Till jej trefoval kopy na přední nohu a občasným úderem. Na chvíli zápas přerušilo Gastelumovo dloubnutí do soupeřova oka, ale akce brzy zase pokračovala. Bylo ale zřetelné, že Gastelum má problémy mohutnějšího Tilla dostat do úzkých. Till si hlídal takedowny, Gastelum se obával counteru a výsledkem byl ne až tak atraktivní střet, který (zřejmě) na body vedl Till.

Třetí kolo začalo podobně. Gastelum nastoupil na takedown, ale Till jej opět ubránil. Oba borci de facto anulovali ofenzivu toho druhého. Gastelumovi se konečně povedl takedown minutu před koncem, ale Till se hned zvedl. V zápase, kde se ale tolik ran nerozdalo i tento takedown mohl rozhodnout. Stejně jako ten, který se mu povedl deset vteřin před koncem. A tím i celý zápas skončil. V naprosté nejistotě, kdo mohl vyhrát a také s mírnou pachutí po předešlých akčních hodech. Nutno ale říct, že oba fighteři byli spíš obětí taktiky a stylové nekompatibility. Odpovídaly tomu i karty sudích, jeden dal zápas 30-27 Gastelumovi, druhý 30-27 Tillovi a třetí 29-28 Tillovi.

Vítěz – Darren Till (na body)

Nejnovější články