VIDEO: Ragozin napravil svou minulou porážku a zvítězil na TKO v 1. kole

VIDEO: Ragozin napravil svou minulou porážku a zvítězil na TKO v 1. kole Mikhail Ragozin | zdroj: Profimedia

Mikhail Ragozin se dostal znovu do vítězného sedla a zkušeným výkonem ukončil brazilského veterána UFC. Do Oktagonu se ale zřejmě v dohledné době nechystá.

Ruského bojovníka Mikhaila Ragozina zná spousta českých fanoušků jako potenciálního soupeře Karlose Vémoly. Zápas s "Terminátorem" už byl v minulosti na spadnutí, ale Karlos se těsně před ním zranil při sparringu, a tak z něj tehdy bohužel sešlo.

I tak je ale Ragozinovo jméno často zmiňováno v souvislosti s možným titulovým zápasem ve střední, popřípadě polotěžké váze organizace Oktagon, kde si o ruského bijce v minulosti řekl i nynější šampion Viktor Pešta.

Jenže 30letý ruský bojovník organizace RCC utrpěl v červenci po třech vítězstvích v řadě porážku z rukou brazilského veterána Wagnera Prady, který jej porazil po tříkolové bitvě na body a navíc Ragozinovi zlomil očnici, která mu poranila sítnici, což si vyžádalo operaci.

Zápas s Viktorem Peštou, který chtěl Ragozin vzít 25. září v Oktagonu, se tak nemohl uskutečnit. Včera si ale Mikhail spravil chuť a znovu se dostal na vítěznou vlnu. V hlavním zápase večera turnaje RCC Intro 18 si totiž s přehledem poradil s dalším brazilským bojovníkem a veteránem UFC – Viscardim Andradem.

Už od začátku zápasu se Ragozin postavil do role lovce a trpělivě Andradeho pronásledoval. Natlačil jej k pletivu a začal si získávat respekt svými frontkicky i roundkicky. Andrade si to ale nenechával líbit a několikrát rychle vystartoval do protiútoku, což však Ragozina nijak zvlášť neohrozilo a po zažehnání hrozby začal Brazilce znovu trpělivě presovat.

Rusův tlak vyústil po třech minutách v dobrou přestřelku, ve které trefil Andradeho tvrdým pravým hákem na čelist, čímž jím pořádně otřásl. Ragozin cítil krev, ale byl trpělivý. Brazilec se ještě snažil ruského bojovníka překvapit divokými údery, ale pak přišel z druhé strany tvrdý levý hák se zvedákem, který ho poslal „bruslit“.

Následnou salvu úderů už brazilský bojovník ustál jen silou vůle a rozhodčí Vyacheslav Kiselev (který byl nedávno vyhozen z turnaje UFC za včasné nezastavení zápasu a další prohřešky) se správně rozhodl utkání zastavit. Mikhail Ragozin tak zvítězil po skvělém výkonu na TKO v prvním kole. Na celý zápas se můžete podívat zde:

„Jsem velice rád, že se mi podařilo vyhrát rychle, protože kdyby se zápas dostal k bodovým rozhodčím, myslím, že by mi vítězství nedali,“ řekl po zápase trochu překvapivě Ragozin. „Ale to jen odhaduju. Proto jsme museli ten zápas ukončit brzy.“

Pokud byl Rusův zápas v polotěžké váze proti Peštovi na spadnutí, teď to vypadá, že se ruský bojovník o váhu výš v nejbližší době nechystá a že se mu zalíbilo ve střední divizi:

„Moje nejbližší plány jsou zůstat v této váze. Cítím se tady skvěle, konečně jsem přišel na to, jak správně shodit a jak se správně dostat do skvělé formy v této váze. Všechno na mé přípravě bylo skvělé.“

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený RCC_MMA (@rcc_mma)

O případném angažmá v Oktagonu ruský bijec nepromluvil a jeho další zápas tak bude pravděpodobně znovu v RCC:

„Uvidíme, slyšel jsem, že v prosinci bude velký turnaj (v rámci RCC). V podstatě nemám žádné zranění, takže pokud dostanu příležitost, mohl bych se objevit už tam.“

Zdroje:  RCC

Nejnovější články