Karlos Vémola přináší dobré zprávy od doktora. Terminátor prozradil, kdy se vrátí do klece

Karlos Vémola přináší dobré zprávy od doktora. Terminátor prozradil, kdy se vrátí do klece zdroj: Profimedia

Dnes je to celých deset měsíců od chvíle, kdy Karlos Vémola naposledy zápasil. Zdá se ale, že se vše ubírá správnou cestou, je totiž přesvědčen, že se stihne vrátit během léta.

Karlos Vémola se bezesporu řadí mezi nejzkušenější bojovníky domácí scény, na kontě má ostatně už 37 zápasů. Vysoké tempo si však vzalo svou daň, českého wrestlera bohužel na dlouhou vyřadilo nepříjemné zranění ruky. Zdá se však, že se začíná blýskat na lepší časy.

V rozhovoru pro iSport.cz se totiž nechal slyšet, že se zdravotní stav výrazně zlepšuje, což prokázala i magnetická rezonance. “Vypadá to super. Doktor mi ještě doporučil, ať dalších šest týdnů nejdu do plna. Abychom to kvůli tomu, že to teď vypadá dobře, neuspěchali. Takže do konce února. Makám už teď třífázově, na fyzičce, nohách, na všem, ale ostré sparingy začnu až od března. To bude muset stačit. Březen, duben, květen, tři měsíce sparingů. Pokud budu fyzicky ve formě, okamžitě skočím do sparingů, tak by to mělo stačit.“

Karlos přiznal, že nyní do přípravy směřuje většinu svého času, k tomu má hlavní důvody. Jednak si potřebuje vyčistit hlavu a zahnat stres, jednak se pomalu blíží boxerský duel s Marpem. Oba borci si v týdnu slíbili, že se květnu skutečně potkají v ringu a Vémola se tedy naplno pustil do přípravy, byť se zatím vyhýbá ostrým sparingům. Jak sám podotknul, vynucená pauza se projevila na váze a fyzičce, je tedy načase vrátit se do formy.

Není žádným tajemstvím, že box nepatří mezi jeho oblíbené disciplíny, to ostatně ani nezapírá. Připomněl však, že se na tréninku potkává s opravdovými profíky, příkladem za všechny je Vasil Ducár, česká jednička křížové váhy. “Tomu se člověk nikdy nevyrovná, musí zavřít hubu a přijímat rány.“ Na to je Vémola naštěstí zvyklý, touha po lepších výkonech je pro něj velkou motivací. I proto věří, že si v květnu dojde pro svůj první knockout. „Jsem o tom přesvědčený. On ten tlak nevydrží. Neumí si představit, co jsem schopen za tlak vyvinout za tři minuty. Pro mě jsou tři minuty opravdu krátká doba. V MMA se připravujeme na pět minut. Takže jsem přesvědčený, že budu fyzicky a psychicky připravený.“

Velké věci ho však čekají také v kleci. Naposledy zápasil s Milanem Ďatelinkou koncem března minulého roku. Ani talentovaný Slovák nedokázal zastavit jeho spanilou jízdu v Oktagonu, kde si jako první došel pro titul střední váhy. O něj už za měsíc zabojuje Samuel Krištofič s Patrikem Kinclem, vítěze nicméně zřejmě čeká velmi těžká obhajoba.

Vémola naznačil, že by se do klece mohl vrátit velmi krátce po duelu s Marpem. „Ohledně prvního MMA zápasu počítám se Štvanicí.” Je dobře známo, že právě Štvanici má Karlos velice rád, pravidelný turnaj na pražském ostrově měl původně ozdobit v minulém roce v souboji s Marcinem Naruszczkou, pak ale došlo k utržení tricepsu, musel tedy zůstat v hledišti. Letos se tedy na červenec těší o to víc, ačkoli mu na přípravu mnoho času nezbyde. “Důležité je, jak dopadne zápas Piráta s Patrikem Kinclem. To budu řešit, jak budu v přípravě. Zatím vůbec nezápasím, nejedu žádné jiu-jitsu, nic, abych ruku nezatěžoval nebo na ni nespadl. Takže příprava MMA opravdu začne až od června.“

Poslední slovo mají samozřejmě promotéři, zdá se ale nepravděpodobné, že by Vémolovi chtěli Štvanici upřít. Karlos začátkem ledna prohlásil, že návratový zápas proběhne s “Pirátem”, je však otázkou, jak s plány zamíchá výsledek únorového souboje s Patrikem Kinclem.

Zdroje:  iSport

Nejnovější články